Łukasz Muszyński

FilmWeb

ŁM
62
Średnia ocena krytyka
jest taka sama jak średnia wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 137 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
68
Neutralne
44
Negatywne
24

Recenzje

90
22 lipca

Nie do końca rozumiem, dlaczego Greengrass nakręcił swój film w Norwegii z udziałem lokalnych aktorów, ale z dialogami w języku angielskim. Być może taki był prikaz z góry, od finansującego realizację Netfliksa.


90
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Pod względem literackim "Trzy billboardy" można umieścić na tej samej półce co twórczość Aarona Sorkina oraz Quentina Tarantino. Pisarstwo McDonagha jest błyskotliwe, ostre i naszpikowane morderczo zabawnymi puentami.


90
Jojo Rabbit

Waititi z wyczuciem portretuje sielską, magiczną krainę dzieciństwa nawiedzaną przez upiory wojny. Choć akty przemocy mają zazwyczaj miejsce poza kadrem, a samemu filmowi znacznie bliżej do "'Allo 'Allo" niż "Gorzkich żniw", faszystowski terror ni...


90
Dziedzictwo. Hereditary

Twórca "Beau" nakręcił horror, który zarazem gładko wpisuje się w tradycję gatunku jak i brawurowo rozsadza jego ramy.


90
Joker

Film o początkach kariery księcia zbrodni z Gotham City okazał się jednak dokładnie tym, co obiecywali jego twórcy. To jednocześnie studium obłędu oraz niepokojący portret miasta-molochu pogrążającego się w chaosie. I kto się śmieje ostatni?


90
Irlandczyk

Wizyty w "dolinie niesamowitości" nie trwają na szczęście długo i nie osłabiają frajdy płynącej z obcowania ze świetnym filmem. Nie dajcie się zwieść jego żałobnej, pożegnalnej atmosferze. Scorsese jest u szczytu sił twórczych.


80
Przebudzenie dusz

"Przebudzenie dusz" – mimo że nie brakuje w nim momentów przymuszających widza do podskakiwania ze strachu w fotelu – to jednak kino atmosfery.


80
Młody renifer Alex

Film Maidatchevsky'ego nie sprawiałby najpewniej tyle frajdy, gdyby nie galeria barwnych postaci drugoplanowych, które Alex spotyka na swojej drodze.


80
Green Book

Najlepszą recenzją "Green Book" są brawa, które rozległy się kilka tygodni temu po przedpremierowym pokazie w jednym ze stołecznych multipleksów.


80
A Herdade

To jednocześnie epicka i kameralna, trwająca blisko trzy godziny rodzinna saga rozpisana na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Przywodząca na myśl grecką tragedię opowieść o grzechach ojców, za które płacą dzieci, a także zapis burzliwych przemian, ...


Proszę czekać…