Łukasz Muszyński

FilmWeb

ŁM
60
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 2 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 105 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
49
Neutralne
33
Negatywne
22

Recenzje

90
22 lipca

Nie do końca rozumiem, dlaczego Greengrass nakręcił swój film w Norwegii z udziałem lokalnych aktorów, ale z dialogami w języku angielskim. Być może taki był prikaz z góry, od finansującego realizację Netfliksa.


90
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Pod względem literackim "Trzy billboardy" można umieścić na tej samej półce co twórczość Aarona Sorkina oraz Quentina Tarantino. Pisarstwo McDonagha jest błyskotliwe, ostre i naszpikowane morderczo zabawnymi puentami.


90
Dziedzictwo. Hereditary

Twórca "Beau" nakręcił horror, który zarazem gładko wpisuje się w tradycję gatunku jak i brawurowo rozsadza jego ramy.


80
Przebudzenie dusz

"Przebudzenie dusz" – mimo że nie brakuje w nim momentów przymuszających widza do podskakiwania ze strachu w fotelu – to jednak kino atmosfery.


80
Green Book

Najlepszą recenzją "Green Book" są brawa, które rozległy się kilka tygodni temu po przedpremierowym pokazie w jednym ze stołecznych multipleksów.


80
Miód dla dakini

Jedno jest pewne: miłośnicy oryginalnych filmowych połączeń powinni skosztować tego "Miodu".


80
Paddington 2

"Paddington 2" to w dużej mierze hymn na cześć Londynu. Miasta, w którym historia spotyka się z nowoczesnością, a przywiązanie do tradycji idzie pod rękę z kosmopolityzmem.


80
Matka!

Mroczna wyobraźnia reżysera pracuje na pełnych obrotach, trąby jerychońskie wygrywają apokaliptyczną symfonię, a obłęd tańczy pod rękę z szokującą przemocą.


80
Przy Planty 7/9

Bogdan Białek wyrasta w filmie na postać większą niż życie – niestrudzoną, pełną energii i determinacji, by szukać porozumienia między wrogimi plemionami.


80
Niedobrani

Scena, w której gwiazdy tańczą objęte do piosenki Roxette "It Must Have Been Love", pokazuje, że czołowej parze komedii romantycznej, Julii Roberts i Richardowi Gere z "Pretty Woman", wyrosła poważna konkurencja.


Proszę czekać…