Jędrzej Skrzypczyk

naEKRANIE.pl

JS
62
Średnia ocena krytyka
jest taka sama jak średnia wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
5
Neutralne
1
Negatywne
3

Recenzje

90
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049 to nie tylko godna kontynuacja kultowego filmu Ridleya Scotta. To dzieło poszerzające wykreowany przed 30 laty świat, obezwładniające wizualnie i co chwile rzucające potężne egzystencjalne bomby.


90
Zabicie świętego jelenia

Naturalnie miłośnicy Lanthimosa znajdą tu swoje ulubione chwyty – bardzo długie zbliżenia, błyskawiczne, mechaniczne dialogi, a nawet odrobinę groteski, choć Zabiciu świętego jelenia daleko jest do czarnej komedii, którą Lobster po części był.


90
Mother!

Kontrowersyjne mother! Darrena Aronofsky'ego to wyjątkowa, emocjonująca i niezwykle trudna w odbiorze podróż. Jedni nazwą ją wyjątkowo opracowaną metaforą, inni nieznośnie pretensjonalnym chaosem. Tak czy inaczej - trzeba zobaczyć!


80
The Square

Nagrodzony Złotą Palmą The Square Ruberna Östlunda to nie tylko wybitne studium współczesnej sztuki, ale także kondycji człowieka w dzisiejszych czasach.


70
The Disaster Artist

The Disaster Artist nie stara się za wszelką cenę ośmieszyć Wiseau – jego film robił to doskonale przez ponad dekadę. Franco stara się znaleźć źródło jego fascynacji kinem, a także z podziwem wręcz spogląda na zmagania artysty, by doprowadzić swój...


60
Pomniejszenie

Pomniejszenie to ciepłe, zabawne i miejscami bardzo inteligentne kino, któremu jednak daleko do najlepszych filmów Alexandra Payne'a.


40
Niezwyciężony

Darujcie mój cynizm, ale Niezwyciężony wydaje się być równie wykalkulowanym przedsięwzięciem – monetyzującym tragedię i spłaszczającym cierpienie głównego bohatera oraz innych poszkodowanych.


30
Liga Sprawiedliwości

Choć pokładałem w niej wielkie nadzieje, Liga sprawiedliwości okazała się jednym wielkim rozczarowaniem - paskudnie zrealizowanym i pozbawionym przyzwoitego scenariusza. Więcej w naszej wideorecenzji.


10
Botoks

W Botoksie Patryk Vega wraca do swoich ulubionych tematów, aktorów i chwytów. Ale to nie są powody do zadowolenia.


Proszę czekać…