Jędrzej Skrzypczyk

naEKRANIE.pl

JS
64
Średnia ocena krytyka
jest większa o 2 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 13 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
8
Neutralne
2
Negatywne
3

Recenzje

90
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049 to nie tylko godna kontynuacja kultowego filmu Ridleya Scotta. To dzieło poszerzające wykreowany przed 30 laty świat, obezwładniające wizualnie i co chwile rzucające potężne egzystencjalne bomby.


90
Zabicie świętego jelenia

Naturalnie miłośnicy Lanthimosa znajdą tu swoje ulubione chwyty – bardzo długie zbliżenia, błyskawiczne, mechaniczne dialogi, a nawet odrobinę groteski, choć Zabiciu świętego jelenia daleko jest do czarnej komedii, którą Lobster po części był.


90
Matka!

Kontrowersyjne mother! Darrena Aronofsky'ego to wyjątkowa, emocjonująca i niezwykle trudna w odbiorze podróż. Jedni nazwą ją wyjątkowo opracowaną metaforą, inni nieznośnie pretensjonalnym chaosem. Tak czy inaczej - trzeba zobaczyć!


80
The Square

Nagrodzony Złotą Palmą The Square Ruberna Östlunda to nie tylko wybitne studium współczesnej sztuki, ale także kondycji człowieka w dzisiejszych czasach.


70
Fuga

Fuga - drugi po Córkach Dancingu film Agnieszki Smoczńskiej - to ciekawe połączenie dramatu i psychologicznego thrillera, w którym znaczone nie zawsze łączy się ze znaczącym.


70
Dom, który zbudował Jack

Dom, który zbudował Jack mógłby być filmową zagadką, intelektualnym wysiłkiem i moralnym wyzwaniem. Ale to film Larsa von Triera. Tego zaś niespecjalnie interesuje schlebianie gustom widowni.


70
Monument

Monument, nowy film Jagody Szelc, to interesująca próba połączenia aktorskiego warsztatu z niecodziennym podejściem do kina fabularnego.


70
The Disaster Artist

The Disaster Artist nie stara się za wszelką cenę ośmieszyć Wiseau – jego film robił to doskonale przez ponad dekadę. Franco stara się znaleźć źródło jego fascynacji kinem, a także z podziwem wręcz spogląda na zmagania artysty, by doprowadzić swój...


60
Wszyscy wiedzą

To nadal świetnie wyreżyserowany film, pozbawiony jednak społecznego tła i pogrążający się natłokiem coraz bardziej wymyślnych twistów. Żenady nie ma, ale wszyscy wiedzą, że Farhadiego stać na więcej.


60
Pomniejszenie

Pomniejszenie to ciepłe, zabawne i miejscami bardzo inteligentne kino, któremu jednak daleko do najlepszych filmów Alexandra Payne'a.


Proszę czekać…