Karolina Dzieniszewska

Film.org.pl

KD
63
Średnia ocena krytyka
jest większa o 1 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
5
Neutralne
1
Negatywne
1

Recenzje

80
Cicha noc

Zwyczajne spotkanie przy świątecznym stole staje się czułym, intymnym obrazem nie tylko polskiej prowincji, ale przede wszystkim portretem pokoleń na wiecznym dorobku.


70
Twój Vincent

Patrząc na koncept filmu można pomyśleć, że będzie to rozbuchana wizualnie, malarska epopeja – zamiast tego dostajemy bardzo intymną, osobistą historię tajemniczego życia i nierozwikłanej zagadki śmierci.


70
Listy do M. 3

Trzecia część jest powrotem do przeszłości i pierwszej części - bawi, wzrusza, no i przede wszystkim opowiada o okołoświątecznej miłości.


70
Zgoda

Sobieszczańskiemu udaje się pokazać siłę skażenia złem bez uciekania w klisze o bezpodstawnej przemocy, ale jednocześnie nie zamierza przy tym nikogo oszczędzać.


70
Twarz

Szumowska opowiada o wspólnocie skazującej "swojego" na bycie obcym, o małej Polsce i dużych tematach, pozwalając sobie na tyle samo gorzkiej ironii, co śmiechu.


50
Ciao Italia!

Pomysł na film obraca się wokół standardów wojennej komedii romantycznej, celując w prześmiewczy krytycyzm, a zarazem nie wykraczając poza to, co widziało się wcześniej.


30
Na plaży Chesil

To mogła być wiwisekcja związkowych problemów podsycanych przez pożądanie i niewypowiedziane urazy, ale zamiast tego jest nudny i wtórny romantyzm, nikomu już niepotrzebny i nikogo niewzruszający.


Proszę czekać…