Jakub Majmurek

FilmWeb

JM
51
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 11 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 46 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
9
Neutralne
22
Negatywne
14

Recenzje

80
Uczciwy człowiek

Z pewnością warto by bardziej przyłożyć do konstrukcji ostatniej części filmu, gdy akcja trochę niepotrzebnie się gmatwa i wikła w nie najlepsze fabularne rozwiązania.


80
Marlina: Zbrodnia w czterech aktach

Sięgając po najbardziej genderowo "męski" gatunek – western – zmienia go w platformę dla upodmiotawiającej, kobiecej opowieści. Emocjonalnie działającej także nad Wisłą.


70
Historia pewnego życia

Brizé tworzy bardzo subtelny portret zmierzającego do klęski i rozczarowania życia kobiety. Pomaga mu w tym świetny casting, złożony z dalekich od warunków gwiazd filmowych, dyskretnie charyzmatycznych aktorów, na czele z Judith Chemlą.


70
Niknięcie

Na depresyjne, wydłużające się z każdą dobą noce listopada i grudnia nie jest to pewnie filmowa propozycja dla każdego. Jeśli film nawet niesie pewne uspokojenie, to jest to gorzki spokój akceptacji tego, co nieuchronne.


70
Gleason

Mądry optymizm tego filmu polega na tym, że nie ukrywając tej prawdy, napawa przekonaniem, że warto jest walczyć.


70
Jestem Rosa

"Jestem Rosa" oferuje nie mniej ważki moralitet w znacznie lżejszych tonach i przyjemniejszych sceneriach.


70
Sława

Kreacje aktorów, humor i głęboka empatia obecne w "Sławie" tworzą kino, któremu – niezależnie od pory roku – warto dać szansę.


70
Po latach

Reżyserka umiejętnie doprowadza film do punktu, gdzie razem ze wszystkimi bohaterami czujemy się w sytuacji bez wyjścia. Każda potencjalna, możliwa decyzja wydaje się beznadziejna.


70
Czas mroku

Poraniona przez Brexit Wielka Brytania być może potrzebuje takich narracji, przypominających jej, jak w przeszłości, w dużo trudniejszych warunkach, samotny Londyn był w stanie przetrwać i odnieść zwycięstwo.


60
Na głęboką wodę

Film dzieli niemal wszystkie słabe i mocne punkty "Teorii". Marsh w obu stara się potraktować swoich bohaterów w sposób maksymalnie podmiotowy.


Proszę czekać…