Jakub Majmurek

FilmWeb

JM
50
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 12 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 73 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
13
Neutralne
35
Negatywne
24

Recenzje

80
Uczciwy człowiek

Z pewnością warto by bardziej przyłożyć do konstrukcji ostatniej części filmu, gdy akcja trochę niepotrzebnie się gmatwa i wikła w nie najlepsze fabularne rozwiązania.


80
Oni

Sorrentino, jak we wszystkich swoich dziełach najlepszy jest w tych scenach, w których pada jak najmniej słów, gdy ufa obrazowi i atmosferze. 


80
Marlina: Zbrodnia w czterech aktach

Sięgając po najbardziej genderowo "męski" gatunek – western – zmienia go w platformę dla upodmiotawiającej, kobiecej opowieści. Emocjonalnie działającej także nad Wisłą.


80
Dziura w głowie

Widzowie, którzy podejmą wysiłek odczytania jego znaczeń, nie obawiając się po drodze klęsk i raf niezrozumienia, otrzymają jednak bardzo wartościowe filmowe przeżycie.


70
Historia pewnego życia

Brizé tworzy bardzo subtelny portret zmierzającego do klęski i rozczarowania życia kobiety. Pomaga mu w tym świetny casting, złożony z dalekich od warunków gwiazd filmowych, dyskretnie charyzmatycznych aktorów, na czele z Judith Chemlą.


70
My

Film ma ciekawą formę narracji. Nie ma w nim obiektywnego narratora, nigdy w pełni nie dowiadujemy się, co się naprawdę stało w życiu ośmiorga przyjaciół.


70
Niknięcie

Na depresyjne, wydłużające się z każdą dobą noce listopada i grudnia nie jest to pewnie filmowa propozycja dla każdego. Jeśli film nawet niesie pewne uspokojenie, to jest to gorzki spokój akceptacji tego, co nieuchronne.


70
Gleason

Mądry optymizm tego filmu polega na tym, że nie ukrywając tej prawdy, napawa przekonaniem, że warto jest walczyć.


70
Jestem Rosa

"Jestem Rosa" oferuje nie mniej ważki moralitet w znacznie lżejszych tonach i przyjemniejszych sceneriach.


70
Pewnego dnia

"Pewnego dnia" to ogólnie udany debiut. Film ważny i głęboko prawdziwy.


Proszę czekać…