Jakub Majmurek

FilmWeb

JM
53
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 9 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 23 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
6
Neutralne
11
Negatywne
5

Recenzje

70
Historia pewnego życia

Brizé tworzy bardzo subtelny portret zmierzającego do klęski i rozczarowania życia kobiety. Pomaga mu w tym świetny casting, złożony z dalekich od warunków gwiazd filmowych, dyskretnie charyzmatycznych aktorów, na czele z Judith Chemlą.


70
Niknięcie

Na depresyjne, wydłużające się z każdą dobą noce listopada i grudnia nie jest to pewnie filmowa propozycja dla każdego. Jeśli film nawet niesie pewne uspokojenie, to jest to gorzki spokój akceptacji tego, co nieuchronne.


70
Gleason

Mądry optymizm tego filmu polega na tym, że nie ukrywając tej prawdy, napawa przekonaniem, że warto jest walczyć.


70
Jestem Rosa

"Jestem Rosa" oferuje nie mniej ważki moralitet w znacznie lżejszych tonach i przyjemniejszych sceneriach.


70
Sława

Kreacje aktorów, humor i głęboka empatia obecne w "Sławie" tworzą kino, któremu – niezależnie od pory roku – warto dać szansę.


70
Czas mroku

Poraniona przez Brexit Wielka Brytania być może potrzebuje takich narracji, przypominających jej, jak w przeszłości, w dużo trudniejszych warunkach, samotny Londyn był w stanie przetrwać i odnieść zwycięstwo.


60
Uczeń

Uczeń to film bardziej interesujący niż sztuka, na jakiej został oparty – pobudza intelektualnie i jest bogaty w konteksty, ale jako dzieło filmowe nie wypada tak dobrze.


60
Enklawa

Jest to dzieło przedstawiające dramat kosowskich Serbów; kręcone z punktu widzenia serbskiej społeczności, a przy tym zupełnie wolne od toksycznej, nacjonalistycznej propagandy.


50
Wyznania mordercy

Z mrocznego thrillera film zamienia się w epilogu dość łzawą, sentymentalną historię o wybaczeniu, wyjściu z traumy i pójściu dalej.


50
Rodzina na sprzedaż

Im bardziej dzieło Lermana trzyma się świata argentyńskiej prowincji, im mocniej skupia się na obecnych w nim strukturach władzy, nierówności, przemocy, tym lepiej się sprawdza jako kino.


Proszę czekać…