Maciej Roch Satora

Movies Room

MS
56
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 6 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 41 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
17
Neutralne
12
Negatywne
12

Recenzje

90
Umrzesz jutro

Film zachwycający jakoś tak inaczej niż zazwyczaj, bo niezauważenie wkręcając się w napełnione mnogimi doświadczeniami śledziony, przemieniając grymas zmordowania w potok odsercowych impulsów.


85
Płomienie

Płomienie to dzieło kompletne, świadomie wlokące wewnętrzne portrety, pozwalające alergikom wyczuć szczerość niewidzialnego kotka, a wszystkim innym emocjonalny bąbelek dojrzewającej historii.


80
Mord

Tsukamoto kreuje otaczającą rzeczywistość przede wszystkim w kontekście nierozerwalnego sprzężenia przyjemności z cierpieniem, a idąc dalej, odnajdywania w tym wszystkim własnej tożsamości.


80
Jutro albo pojutrze

Mimo tego w filmie Binga największe wrażenie robi jednak bliskość. Zażyłość między twórcą a bohaterami osiąga tu kosmiczne poziomy.


80
High Life

W miarę fabularnych perturbacji tak głęboko poszukiwany cel okazuje się wszak bezdyskusyjnie tym odgórnie narzuconym, od początku realizowanym przez czuwający kosmodrom.


80
Czarne Bractwo. BlacKkKlansman

Konstrukcyjnie oparty na blaxsploitationowej standardowej formule, w której dwie klasyczne sylwetki zostają postawione w konkretnych kryminalnych okolicznościach, dopychając uroczo niezręczne klisze na każdym kroku, co, zaskakująco, wypada w Klans...


80
Gdyby ulica Beale umiała mówić

W innych rękach ulica Beale pewnie krzyczałaby bólem i rozczarowaniem. U Jenkinsa odnajduje jednak chwilę na zadumę.


75
Tully

Tully staje się momentami tak realna, że obejmowanie i płacz z parą wygodnych papuci nabierają zupełnie innego, przerażającego znaczenia.


75
Bez słowa

Bez słowa wpływa od czasu do czasu na płytkie mielizny taniej melodramy.


75
Na Mlecznej Drodze

Na mlecznej drodze to wciąż nie jest film pokroju poprzednich genialnych produkcji Kusturicy, to jest na pewno długo wyczekiwanym trafieniem na odpowiednią drogę.


Proszę czekać…