Kajetan Wyrzykowski

FILM

KW
65
Średnia ocena krytyka
jest większa o 3 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 17 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
11
Neutralne
3
Negatywne
1

Recenzje

90
Dunkierka

„Dunkierka” wymyka się schematom na wielu płaszczyznach. To dzieło wymagające uwagi, nakręcone z rozmachem i pietyzmem. I chociaż brytyjski reżyser nie osiągnął perfekcji, nigdy nie był jej tak blisko.


80
W ułamku sekundy

Gdyby Fiodor Dostojewski, autor słynnej „Zbrodni i kary”, mógł zobaczyć film Fatiha Akina, poczułby pewnie ukłucie w sercu.


75
Mięso

„Mięso” to świetnie opowiedziana historia, z odpowiednim tempem i popisową kreacją aktorską Marilier. I za to należy film Ducournau docenić.


75
Wyznanie

Reżyser zdołał nakręcić kolejny absorbujący, prowokujący do przemyśleń film. Pozostaje więc kibicować, by “Wyznanie” powtórzyło sukces poprzedniego dramatu Urushadze.


75
Suka

Film odważny – mówi o czymś, co znamy, ale w sposób awangardowy. Szalony pomysł fantastycznie uwypukla problem jałowości emocjonalnej, coraz częściej obecnej w nowoczesnym, zdigitalizowanym świecie.


70
Człowiek z magicznym pudełkiem

Film Bodo Koxa to dowód na polepszającą się kondycję polskiego kina, gdyż „Człowiek z magicznym pudełkiem” z powodzeniem mógłby ruszać na podbój zagranicy.


70
Piękny kraj

„Piękny kraj” uwodzi widza, nawet mimo swojej prostoty w formie. Lee nie bawi się w wizualne fajerwerki, w pompatyczną muzykę czy szalone twisty fabularne – to całkowicie nie jego bajka.


70
Pamiętam Cię

Finalny efekt jakim jest „Pamiętam Cię” to bardzo solidne rzemieślniczo kino. Axelsson wciąga widza w zagmatwaną intrygę, nadając całości klimatycznego, surowego nastroju.


65
Menashe

„Menashe” jest dziełem, które odnalazło własną ścieżkę, by uciec sztampie. Weinstein utkał gobelin złożony z kilku kolorów, którego głównym motywem jest kultura żydowska.


65
Gdy zapadnie zmrok

„Gdy zapadnie zmrok” to popis filmowej erudycji – stoickiej i trudnej w odbiorze. Jakkolwiek by jednak nie podchodzić do filmu Anochy Suwichakornpong, jej film ogląda się z niepowstrzymanym zaciekawieniem.


Proszę czekać…