Jarosław Loretz

Esensja

JL
58
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 4 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 20 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
7
Neutralne
9
Negatywne
4

Recenzje

90
Lighthouse

Podczas gdy „Czarownica” urzekała czystą stroną wizualną i delikatnymi, choć jeżącymi włos na głowie podtekstami, najnowsze dziecko Eggersa, „Lighthouse”, łupie między oczy surowością rasowego dramatu.


80
Opiekunka

Netflix już nie raz udowodnił, że wśród niezbyt porywającej pulpy potrafi dostarczyć i zaskakująco dobre filmy. „Opiekunka” to właśnie jeden z nich.


80
Endless

Podczas gdy „Resolution” – słabo się rozkręcające, ale finiszujące w bardzo przyzwoitym stylu – można porównać do cukierka w czekoladowej polewie, to rozbudowujące to samo uniwersum „Endless” jest już pokaźną tabliczką czekolady z mnóstwem chrupią...


80
Nocne istoty

„Nocne istoty” to zupełne zaskoczenie z dalekiej Argentyny. Horror niedrogi, ale przy tym wypchany klimatem po same brzegi.


80
Demony prerii

Z pewnością warto go obejrzeć – po zmroku, w spokoju, ale jednocześnie bez nastawiania się na obcowanie z horrorem. Groza jest tu bowiem tylko ozdobnikiem, podkreślającym całkiem realistyczny rdzeń historii.


70
Anihilacja

Nieszablonowo poprowadzone, przebogate scenograficznie kino sf, trzymające przed telewizorem do samiuteńkiego końca.


70
Zabijam olbrzymy

„Zabijam gigantów” ogląda się więc dobrze, jeśli tylko nie nastawiać się na fantasy z mordowaniem gigantów i pozwolić płynąć dość leniwej fabule, stopniowo, ale nieprzerwanie nabierającej głębi.


60
IO

„IO” to ani film wybitny, ani szczególnie interesujący. Nie da się zaprzeczyć, że coś w sobie jednak ma.


60
Mrok

„Mrok” wypada więc zaskakująco dobrze jako rozrywka intelektualna, dająca umysłowi widza pożywkę jeszcze długo po seansie.


60
Orbiter 9

Kameralny, przyjemny film hiszpańsko-kolumbijski, może pozbawiony większych ambicji i podążający ścieżką wydeptaną przez innych twórców, ale mimo wszystko potrafiący dość realistycznie odmalować wizję niedalekiej przyszłości.


Proszę czekać…