Marcin Pietrzyk

FilmWeb

MP
56
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 6 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 40 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
9
Neutralne
22
Negatywne
9

Recenzje

100
Świt

Wejście "Świtu" do kin to powód do świętowania. Jeśli zmęczeni jesteście formułą kina opartego na trzyaktowej narracji i obowiązkowych zwrotach akcji, to łotewski kandydat do...


90
Patti Cake$

"Patti Cake$" to wyjątkowa historia, którą ogląda się z zapartym tchem. To film, który bawi i wzrusza w równej mierze.


90
Świadectwo

"Świadectwo" to skromny, piękny i mądry film, który każdy powinien zobaczyć.


80
Małżeńskie porachunki

Bornedal razi ostrzem satyry na prawo i lewo, a efekt tego jest przekomiczny. "Małżeńskie porachunki" są chyba najbardziej optymistycznym filmem Bornedala. I z całą pewnością jednym z jego najlepszych.


80
Piękny kraj

"Piękny kraj" chwyta za serce, wzrusza i rozgrzewa wiarą w prawdziwą więź, która łączy bliski i obcych sobie ludzi. Jest to możliwe, ponieważ reżyser znalazł sposób, by proces, który rozgrywa się między dwoma bohaterami, stał się także doświadczen...


70
O czym szumi las

"O czym szumi las" jest piękną animacją, która zachwyca stroną estetyczną i poziomem wykonania. Zwierzęta wyglądają przeuroczo - do tego stopnia, że nawet mniej sympatyczne postaci, jak lis czy jeż, wywołują pozytywne reakcje.


70
Nazywam się Cukinia

"Nazywam się Cukinia" to kino mądre i pełne wrażliwości. I cieszy fakt, że reżyser nie poprzestał wyłącznie na wybraniu tematu, licząc, że on zapewni przychylność widzów.


70
Old Fashioned

Brak nadmiernych zdobników w połączeniu z pięknymi i intymnymi zdjęciami tworzy rodzaj emocjonalnej manipulacji, której łatwo się poddać.


70
Zabójczy Jacques

"Zabójczy Jacques" nie jest więc komedią, jakiej można się było spodziewać. Niemniej jednak pozostaje filmem zabawnym, idealnym na pochmurne popołudnie lub wieczór.


60
Uwodziciel

Reżyserowi jest całkiem blisko do bohatera "Uwodziciela" i pozostaje swoim największym wrogiem. Jeśli jednak opanuje skłonność do nadmiernego komplikowania fabuły, może go czekać świetlana przyszłość w kinie.


Proszę czekać…