Marcin Pietrzyk

FilmWeb

MP
58
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 4 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 26 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
6
Neutralne
16
Negatywne
4

Recenzje

100
Świt

Wejście "Świtu" do kin to powód do świętowania. Jeśli zmęczeni jesteście formułą kina opartego na trzyaktowej narracji i obowiązkowych zwrotach akcji, to łotewski kandydat do...


80
Małżeńskie porachunki

Bornedal razi ostrzem satyry na prawo i lewo, a efekt tego jest przekomiczny. "Małżeńskie porachunki" są chyba najbardziej optymistycznym filmem Bornedala. I z całą pewnością jednym z jego najlepszych.


80
Piękny kraj

"Piękny kraj" chwyta za serce, wzrusza i rozgrzewa wiarą w prawdziwą więź, która łączy bliski i obcych sobie ludzi. Jest to możliwe, ponieważ reżyser znalazł sposób, by proces, który rozgrywa się między dwoma bohaterami, stał się także doświadczen...


70
O czym szumi las

"O czym szumi las" jest piękną animacją, która zachwyca stroną estetyczną i poziomem wykonania. Zwierzęta wyglądają przeuroczo - do tego stopnia, że nawet mniej sympatyczne postaci, jak lis czy jeż, wywołują pozytywne reakcje.


70
Nazywam się Cukinia

"Nazywam się Cukinia" to kino mądre i pełne wrażliwości. I cieszy fakt, że reżyser nie poprzestał wyłącznie na wybraniu tematu, licząc, że on zapewni przychylność widzów.


70
Old Fashioned

Brak nadmiernych zdobników w połączeniu z pięknymi i intymnymi zdjęciami tworzy rodzaj emocjonalnej manipulacji, której łatwo się poddać.


60
Miś Bamse i Miasto Złodziei

Film świetnie wygrywa sentymentalną nutę i u wielu osób wzbudzi przyjemne wspomnienia z czasów, kiedy sami byli dziećmi i zasypiali przy bajkach opowiadanych na dobranoc.


60
Konstytucja

"Konstytucja" jest najlepsza w tych momentach, kiedy akcja zatrzymuje się, kiedy reżyser wsłuchuje się w stworzone przez siebie postacie, pozwala im pokazać, kim są, niezależnie od tego, jakiej historii są częścią.


60
Dalida

Azuelos upiekła kilka pieczeni na jednym ogniu. Przede wszystkim film stał się wielkim hołdem dla Dalidy-artystki. Reżyserka pokazała bowiem nieprzebrane bogactwo jej dokonań. Podczas oglądania...


60
Zwariować ze szczęścia

Virzì do swoich postaci podchodzi ze sporą empatią i wyczuciem. Dzięki temu ani Beatrice, ani Donatella nie wypadają na ekranie jednowymiarowo. Nie popadają też w banał typowy dla...


Proszę czekać…