Marcin Pietrzyk

FilmWeb

MP
57
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 5 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 55 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
14
Neutralne
29
Negatywne
12

Recenzje

100
Świt

Wejście "Świtu" do kin to powód do świętowania. Jeśli zmęczeni jesteście formułą kina opartego na trzyaktowej narracji i obowiązkowych zwrotach akcji, to łotewski kandydat do...


90
Król rozrywki

"Król rozrywki" nie jest kolejną biografią Wielkiej Jednostki. Fakty z jego życia potraktowane są pobieżnie, stanowiąc jedynie pretekst. Twórcom widowiska chodziło raczej o złożenie hołdu idei, którą rozpropagował Barnum.


90
Patti Cake$

"Patti Cake$" to wyjątkowa historia, którą ogląda się z zapartym tchem. To film, który bawi i wzrusza w równej mierze.


90
Świadectwo

"Świadectwo" to skromny, piękny i mądry film, który każdy powinien zobaczyć.


80
Wieczór gier

"Wieczór gier" to spełnienie marzeń każdego fana komedii.


80
Małżeńskie porachunki

Bornedal razi ostrzem satyry na prawo i lewo, a efekt tego jest przekomiczny. "Małżeńskie porachunki" są chyba najbardziej optymistycznym filmem Bornedala. I z całą pewnością jednym z jego najlepszych.


80
Piękny kraj

"Piękny kraj" chwyta za serce, wzrusza i rozgrzewa wiarą w prawdziwą więź, która łączy bliski i obcych sobie ludzi. Jest to możliwe, ponieważ reżyser znalazł sposób, by proces, który rozgrywa się między dwoma bohaterami, stał się także doświadczen...


80
Fernando

Być może "Fernanda" łatwiej byłoby zignorować, gdyby film był najzwyczajniej w świecie słaby. Ale twórcy stanęli na głowie, by zagwarantować, że całość pozostanie doskonałą rozrywką dla całej rodziny.


70
O czym szumi las

"O czym szumi las" jest piękną animacją, która zachwyca stroną estetyczną i poziomem wykonania. Zwierzęta wyglądają przeuroczo - do tego stopnia, że nawet mniej sympatyczne postaci, jak lis czy jeż, wywołują pozytywne reakcje.


70
Jaskiniowiec

Tym razem Aardman jeszcze dało radę. Obawiam się jednak, że bez zastrzyku świeżej krwi nad studiem zawisną wkrótce czarne chmury.


Proszę czekać…