Diana Dąbrowska

FILM, FilmWeb

DD
71
Średnia ocena krytyka
jest większa o 9 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
5
Neutralne
2
Negatywne
0

Recenzje

80
Nasz czas

"Our Times" to dzieło niezwykle zmysłowe i wciągające, utkane z różnych manierycznych konwencji narracyjnych.


80
Uwolnij mnie

"Uwolnij mnie" to przede wszystkim przejmujące studium o samotności i zniewoleniu współczesnego człowieka, któremu nie tylko szatan każe tańczyć.


80
Bracia Sisters

Audiard znajduje właściwe proporcje między epickim kinem przygodowym a intymnym portretem skomplikowanej emocjonalnie relacji tytułowych braci.


70
Boso po ściernisku

"Boso po ściernisku" nie jest filmem rozliczeniowym. Choć II wojna światowa naznacza w dużym stopniu doświadczenie i codzienność przedstawionych na ekranie postaci, najnowsze dzieło twórcy "Koli" to przede wszystkim opowieść o pamięci.


70
Hard Paint

"Hard Paint" budzi chwilami skojarzenia z oscarowym "Moonlight". Choć Pedro otwarcie obnosi się ze swoją orientacją w świecie wirtualnym, niekoniecznie czyni to ze swadą w przestrzeni realnej.


60
Legiony

"Legiony" są siłą rzeczy i zamysłu silnie oddane "sprawie narodowej", lecz bez ekstrawaganckiego patosu i łopatologii, które charakteryzowały szereg polskich produkcji o podobnym charakterze powstałych w ostatnich kilku latach.


60
Peterloo

Uprawianej przez Brytyjczyka ekranowej historiografii może i daleko do hagiografii, jednakże w skostniałym emocjonalnie "Peterloo" zawodzi przede wszystkim zdolność wywołania zaangażowania.


?
Podwójne życie

Assayas wkłada kij w mrowisko – porusza wiele intrygujących kwestii, zadaje dużo pytań, nie proponuje jednak żadnych rozwiązań, niczym bohaterowie jego opowieści.


?
Zwyczajna dziewczyna

Wzruszające dzieło Scherfig przemienia się w filmowy manifest o niezwykle inspirującym przesłaniu: nigdy nie wolno się poddawać, pod żadnym pozorem.


Proszę czekać…