Krzysztof Osica

Filmaster

KO
65
Średnia ocena krytyka
jest większa o 3 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 37 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
19
Neutralne
15
Negatywne
3

Recenzje

80
Czerwony żółw

Powolnemu rytmowi można się poddać, albo go odrzucić, ale nie można odmówić magnetycznej mocy warstwie wizualnej.


80
Ava

Niestandardowe zabiegi reżyserskie stosowane są tylko po to, by pogłębić obraz psychologiczny bohaterów i uczynić świat przedstawiony jeszcze bardziej zmysłowym.


80
Zdecyduj się

Docierające w ostatnich latach do Polski estońskie filmy prezentowały wysoki poziom artystyczny. Wszystkie jednak unikały paradokumentalnej estetyki. Zdecyduj się uzupełnia panoramę estońskiego kina o taką perspektywę.


80
Suspiria

Wyjazd do Berlina pozwolił Guadagnino odnaleźć Dionizosa, musiał tylko zabić w swoim filmie Argento.


80
Wyśniona kraina

To znakomita wizytówka dla Singapuru, mimo że żadne biuro promocji nie wybrałoby, tak lubianych przez reżysera, industrialnych kadrów do folderu turystycznego.


80
Monos

Powstało kino nieszablonowe, ale też niepokojące i drażniące, jednak przede wszystkim satysfakcjonujące zarówno estetycznie jak i intelektualnie.


80
Najpiękniejsze fajerwerki ever

Nie jest to film zrealizowany idealnie, jednak czuć, że z ograniczonych zasobów Terpińska wycisnęła co się dało.


80
Donbas

Donbas to film prowokacyjny, bawi i uwiera jednocześnie. Nie pozwala przede wszystkim zapomnieć, że całkiem niedaleko młyny historii znów zaczęły mielić i nie ma w tym nic przyjemnego.


70
Wyspa psów

Bez wątpienia Wyspa psów jest wydarzeniem. Tym boleśniej pokazującym, że kino autorskie, zwłaszcza to robione za przyzwoite pieniądze, jest czymś, co zdarza się zdecydowanie zbyt rzadko.


70
Łagodna

Łagodna jest filmem, który mógłby bez problemu znaleźć się w czołówce najlepszych obrazów sezonu. Finał nieco studzi emocje, jednak to wciąż mocny artystyczny głos, którego nie da się zignorować.


Proszę czekać…