Agnieszka Makowska

Movies Room

AM
59
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 3 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 16 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
6
Neutralne
8
Negatywne
2

Recenzje

86
Przeminęło z wiatrem

Nie jest to tylko pusta historia bez przesłania, ale intrygujący film, który obnaża ludzkie zachowania, które pomimo upływu lat wcale się nie zmieniły.


78
Aż do kości

W ogólnym rozrachunku film oglądało się przyjemnie, choć początek może niektórych zniechęcić. Jednak warto wytrzymać do końca.


78
Ania z Zielonego Wzgórza

To idealna pozycja by się odstresować, może trochę wyciszyć, ale nie by doznać jakiś głębszych uniesień. (Choć refleksji po tym filmie też nie brakuje.)


75
Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek

Posiada nieodparty urok, któremu trudno się oprzeć. Jednak przede wszystkim opowiada jakąś historię, o co w czasach, gdzie liczy się głównie tania i szybka rozrywka, dość trudno.


70
Dziewczyna we mgle

Carrisi do końca bawi się z widzami, choć nie zawsze dobrze mu to wychodzi. Sztampowe rozwiązania narracyjne możemy wybaczyć, gdyż historia sama w sobie nie jest konwencjonalna.


65
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Osobiście daję zielone światło twórcom na kolejną część. Jestem ciekawa, czym tym razem nas zaskoczą i czy Jack Sparrow powróci do swojej starej formy.


60
Machina wojenna

Mimo komediowego tonu, stawia wiele mądrych pytań i budzi w widzach emocje. Szkoda tylko, że nie potrafiła tych emocji podtrzymywać przez cały czas trwania filmu.


60
Blame!

Za dużo tutaj było mechanicznych rozwiązań i nie chodzi mi tutaj tylko o fabułę, ale również konstrukcję bohaterów. Wciąż jednak Blame! pozostaje najlepszą ekranizacją, jaka do tej pory powstała, tej trudnej do przeniesienia na ekran mangi.


58
Chwyć życie za włosy

Chwyć życie za włosy to przyjemna produkcja – idealna na nudny wieczór. Dostarcza nam nie tylko rozrywki, ale i chwili zastanowienia.


55
Gra Geralda

Nie podzielam zachwytów, jakoby ta historia była świetnym studium o pokonywaniu swoich lęków i godzeniu się z przeszłością. Ja nie wyniosłam z niej żadnych przemyśleń.


Proszę czekać…