Monika Kokowska

Gildia Film

MK
55
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 7 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 14 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
4
Neutralne
2
Negatywne
6

Recenzje

90
Mother!

Darren Aronofsky lubi szokować i trzymać widza w napięciu do granic wytrzymałości. Mroczna wyobraźnia reżysera przypomina trochę w Mother! niepokojące obrazy Salvadora Dalego, na któych rzeczywiste przedmioty ukazywane są w sposób przerysowany, ni...


80
Song to Song

Song to song nie jest filmem łatwym w odbiorze. Nie jest też obrazem dla każdego. Styl Malicka trzeba czuć.


80
The Florida Project

The Florida Project nie jest kolejnym wyciskaczem łez czy też dramatem, ale światem oglądanym z perspektywy dziecięcej szczerości i ciekawości Moonee, każdego dnia zabierającej nas w nową przygodę, zza której mimochodem wyłania się trudna rzeczywi...


80
To przychodzi po zmroku

Shults idealnie pokazuję jak cieńka granica jest pomiędzy człowieczeństwem a poddaniem się zwierzęcym instynktom w pragnieniu przetrwania. Przetrwa lepszy, silniejszy i ten bardziej pozbawiony emocji.


60
Pamiętam Cię

Pamiętam Cię jest tak naprawdę długą drogą do odkrycia prawdy o zaginięciu w niewyjaśnionych okolicznościach syna Freyera.


50
Słudzy diabła

Samo zakończenie filmu daje również zupełnie inne spojrzenie na całość historii, co jest bardzo dobrym i mocno dającym do myślenia zabiegiem. Indonezyjskie kino grozy na naprawdę niezłym poziomie.


40
Slumber

Jeżeli reżyser chce zostać specjalistą w tej dziedzinie, musi zdecydowanie bardziej przyłożyć się do wczucia się w atmosferę strachu, obłędu, paranormalnych zjawisk i może wtedy wyjdzie z tego coś lepszego.


40
Okręt strachu

Okręt strachu niestety nie jest dobrym filmem i tak naprawdę trudno jednoznacznie go zdefiniować gatunkowo.


40
Pierwszy śnieg

Pierwszy śnieg obiecywał wiele, ale niestety tym razem zostaliśmy oszukani w okrutny sposób. Pozostaje może jedynie na pocieszenie przeczytać książkę, ponieważ według ogólnej opinii jest ona zdecydowanie lepsza, w co wcale nie trudno uwierzyć.


40
Naznaczony: Ostatni klucz

Adam Robitel zapewne miał ambicję, by dorzucić swoją cegiełkę do całej serii, ale jego obraz nie jest udany. Film po prostu nuży, a to chyba jest najgorsze, co można zarzucić horrorowi.


Proszę czekać…