Krzysztof Bogumilski

Filmaster

KB

Psełdonimy TylerDurden

77
Średnia ocena krytyka
jest większa o 15 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 25 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
6
Neutralne
0
Negatywne
0

Recenzje

80
Zimna wojna

„Zimna wojna” to chyba film, który spotka się z cieplejszym odbiorem zagranicą, bo w tej chwili jedyne negatywne opinie jakie zauważam pochodzą od polskich dziennikarzy, spodziewam się więc fali rozczarowanych głosów po polskiej premierze kinowej.


80
Dom, który zbudował Jack

Jest to film niewątpliwie testujący odbiorców, sprawdzający granice ich smaku oraz wrażliwości, ale czy spodziewaliśmy się czegoś innego po Larsie von Trierze?


80
Han Solo: Gwiezdne wojny - Historie

Wszystko to jest zgrabnie napisane, opowiedziane i zrealizowane. Jeżeli tak będą wyglądać kolejne filmy to mogą te spin-offy trzaskać co roku przez następne 20 lat.


80
Baby Driver

Film gwarantuje doskonałą zabawę, energetyczne sceny akcji i barwnych zbirów, a do tego jest jednym z najbardziej oryginalnych blockbusterów tego roku.


70
Zatrzyj ślady

„Leave no trace” to kino mądre, skupione na ludzkiej naturze, z ciekawością przyglądające się zachowaniom swoich bohaterów i ostrożnie wgryzające się w ich psychikę, ale nie odkrywające zbyt wiele informacji, sporo kwestii pozostawiając ocenie widza.


70
Tajemnice Silver Lake

„Under The Silver Lake” cieszy oczy zdjęciami, historia jest nieco zbyt rozciągnięta (140 minut) przez liczne wątki poboczne, ale w kolejne sceny wchodzi się z zaciekawieniem tym, co z nich wyniknie.


?
Lato

Film nie jest bez wad, czasem sprawia wrażenie opowieści odrobinę rozwleczonej i powtarzającej się jak zdarta płyta, a tempo bywa nierówne.


?
Yomeddine. Podróż życia

Shawky pokazuje Egipt jako niebezpieczne i nieprzyjazne miejsce, gdzie trzeba uważać na obcych, ale też w naturalny sposób wyłuskuje przykłady ludzkiej dobroci.


?
Wszyscy wiedzą

Im dłużej myślę o tym filmie, tym bardziej jestem rozczarowany nowym tworem Farhadiego.


?
Climax

Nie wiem, czy mi się to podobało, raczej nie, bo ciężko znajdować przyjemność w wysłuchiwaniu wrzasków opętanych ludzi, ale niewątpliwie było to nieusypiające kinowe doświadczenie, które nie wyleciało z głosy zaraz po seansie.


Proszę czekać…