Łukasz Spich

filmowicz.pl

ŁS
67
Średnia ocena krytyka
jest większa o 5 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 95 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
60
Neutralne
18
Negatywne
17

Recenzje

100
Dunkierka

„Dunkierka” to dzieło przypominające perfekcyjny horror – nie widzimy wroga, ale klimat i wrażenie jakie wywiera na nas produkcja sprawiają, że nasz strach sięga zenitu!


100
To

Podczas scen w kanałach możemy poczuć nad wyraz klaustrofobiczny ścisk – użycie wąskiego obiektywu oraz zastosowanie kadru, w którym to obrys tunelu jest jego centralną częścią sprawia, że widz czuje się otoczony przez nieprzyjazne środowisko.


100
Coco

Gdy oglądamy „COCO” wzruszenie przejmuje nad nami kontrolę a łzy same płyną po policzkach – dziecko wyniesie z filmu bardzo ważny morał – nawet gdy wszyscy odwrócą się od ciebie plecami możesz liczyć na rodzinę.


100
Blade Runner 2049

„Blade Runner 2049” to bez wątpienia arcydzieło stworzone z ogromnym szacunkiem do materiału źródłowego – co rusz jesteśmy zaskakiwani pomysłowością twórców, która mam nadzieję nie zostanie nigdy stłumiona.


100
Strażnicy Galaktyki Vol. 2

Za rozbawienie mnie do łez, maksymalne wciągnięcie w fabułę, bardzo dobre oddanie emocji bohaterów i Davida Hasselhoffa wraz z pełnym kiczem lat osiemdziesiątych film zasługuje na ogromną aprobatę.


100
Wyspa psów

Wes Anderson to perfekcjonista, który znów stworzył prawdziwą perełkę, która w uroczy sposób ukazuje, że twórca kocha czworonogi i chce się tą miłością podzielić z całym światem.


100
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Trafiająca w sferę uczuciową każdego z nas konwencja, przemyślany scenariusz oraz cudowne aktorstwo tworzą dzieło kompletne zachwycające swoją wyrazistością.


90
Twój Vincent

”Twój Vincent” bez problemu może nawiązać konkurencję z filmami animacyjnych gigantów pokroju Disney’a lub Warner Bros. a nawet takowy pojedynek wygrać.


90
Fantastyczny Pan Lis

Fabuła może wydawać się banalna, ale jest w niej zawarta ogromna ilość uczucia, relacji rodzinnych, genialnego humoru oraz specyficznego stylu – na każdym kroku widać, że film prowadzony jest przez Wesa Andersona.


90
Okja

Film świetnie składa elementy komedii, przygody, dramatu tworząc spójną i wciągającą całość. „Okja” uderza w samo serce widza powodując serię skrajnych emocji za co zdobyła mój ogromny szacunek.


Proszę czekać…