Gabriel Krawczyk

Esensja, FilmWeb

GK
55
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 7 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 29 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
9
Neutralne
13
Negatywne
7

Recenzje

90
Symfonia fabryki Ursus

Gdybym miał pójść na łatwiznę i opisać sumę podobieństw, na które składa się 61-minutowa "Symfonia fabryki Ursus", zacząłbym od twórczości Tony'ego Gatlifa.


80
What She Said: The Art of Pauline Kael

Choć ma w podtytule "sztukę", "Krytyczka" nie idealizuje postaci wrednej i kłótliwej.


80
Free Solo: ekstremalna wspinaczka

We "Free Solo"filmowa technologia spleciona zostaje z akrobatycznymi możliwościami współobecnych operatorów. To najlepszy hołd dla trudów Alexa, tym bardziej zasługujący na wszelkie nagrody, że obarczony niemałą etyczną zagwozdką.


70
Gloria Bell

Sebastián Lelio, twórca nagrodzonej Oscarem "Fantastycznej kobiety", znów z czułością przygląda się pierwszoplanowej aktorce. Reżyser rezygnuje ze słów opisujących fizyczność, zamiast tego opowiada o niej samą tylko kamerą.


70
Kartoteka 64

Choć tykający ma tutaj znaczenie, to nie gatunkowa sensacja, a skrupulatnie rozgryzana intryga zajmuje w kopenhaskim Departamencie Q centralne miejsce.


70
Bergman – rok z życia

Magnusson nie pozbawia go śmiesznostek i lęków. Nie oczyszcza go. Pokazuje, że borykając się z własnymi demonami, sam miał w sobie coś z demona.


70
This Changes Everything

Bezdyskusyjny pozostaje za to fakt, że X muza nadal pozostaje mężczyzną. Arcyciekawy dokument Toma Donahue rozbudza naszą ciekawość niezadanym wprost pytaniem: A co, gdyby było inaczej?


70
Petra

To telenowela zdolna przynieść satysfakcję zarówno wyczulonym na psychologiczne drgania amatorom kina Pedro Almodovara, jak i miłośnikom slow cinema, którzy w niełaszeniu się do odbiorcy widzą pierwszy warunek sensownego seansu.


70
Maudie

W biografii ludowej artystki Maudie Lewis zakochani porównują się do pary niedopasowanych skarpetek. A my im wierzymy.


60
Berlin, Barcelona

W "Berlinie, Barcelonie" tempo szwankuje, na pierwszym i jedynym planie krzyczy do nas nadmiar "problemów pierwszego świata", a złożony z puzzli scenariusz składa się na w gruncie rzeczy nijaką dramę, w której zwykłość bohaterów staje się cnotą.


Proszę czekać…