Piotr Czerkawski

FilmWeb, Interia

PC
65
Średnia ocena krytyka
jest większa o 3 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 54 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
34
Neutralne
13
Negatywne
5

Recenzje

90
Mektoub, My Love: Canto Uno

"Zawsze wolałem rozmyślanie o życiu niż samo życie". Całe szczęście, że efektami takich rozmyślań pozostają od czasu do czasu równie wspaniałe filmy jak "Mektoub".


90
Obietnica poranka

Traktując zdolność do literackiej konfabulacji jako przepustkę do sławy, pisarz nie tylko bierze odwet na rozczarowującej rzeczywistości, lecz także spełnia marzenie ukochanej matki.


80
Isabelle i mężczyźni

Sukces filmu to z pewnością zasługa Binoche, która wciela się w – jednocześnie irytującą i pełną wdzięku – bohaterkę błądzącą w poszukiwaniu dojrzałej miłości.


80
La villa

Guédiguian rozpoczyna swoją fabułę od mocnego uderzenia. Oto nestor bogatego francuskiego rodu, podczas pobytu w swej letniej rezydencji, niespodziewanie dostaje wylewu. Na tę wieść rzadko...


80
Pomniejszenie

"Pomniejszenie" doskonale sprawdza się chociażby jako antyteza głośnego "mother!" - rozbuchanego i rozkochanego w swym katastrofizmie filmu - napomnienia.


80
W czterech ścianach życia

Film Belga nie pozostawia wątpliwości: ostatnie, czego byśmy chcieli, to sprawdzić trafność jego przepowiedni na własnej skórze.


80
Cicha noc

Członkom filmowej rodziny udaje się zapomnieć o codziennych udrękach, zasiąść do stołu i celebrować własną bliskość. Oto jedyny, ostentacyjnie świecki cud wigilijnej nocy rozgrywającej się gdzieś na zapadłej polskiej prowincji.


80
Beksińscy. Album wideofoniczny

"Album wideofoniczny" nie pozwala zlekceważyć bohaterów jako oderwanych od rzeczywistości ekscentryków. Wręcz przeciwnie, Zdzisław, Zofia i Tomek wydają się doskonałymi produktami swojej epoki.


80
Dusza i ciało

W przewrotnym filmie Enyedi potrzeba nietypowego snu, by odczuć wstrząs i wybudzić się z letargu.


70
A Ghost Story

"A Ghost Story" ma w sobie coś przygnębiającego. Na pocieszenie warto jednak dodać, że smutek rzadko kiedy bywa równie piękny i inspirujący.


Proszę czekać…