Piotr Czerkawski

FilmWeb, Interia

PC
65
Średnia ocena krytyka
jest większa o 3 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 49 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
32
Neutralne
12
Negatywne
3

Recenzje

90
Mektoub, My Love: Canto Uno

"Zawsze wolałem rozmyślanie o życiu niż samo życie". Całe szczęście, że efektami takich rozmyślań pozostają od czasu do czasu równie wspaniałe filmy jak "Mektoub".


80
La villa

Guédiguian rozpoczyna swoją fabułę od mocnego uderzenia. Oto nestor bogatego francuskiego rodu, podczas pobytu w swej letniej rezydencji, niespodziewanie dostaje wylewu. Na tę wieść rzadko...


80
Pomniejszenie

"Pomniejszenie" doskonale sprawdza się chociażby jako antyteza głośnego "mother!" - rozbuchanego i rozkochanego w swym katastrofizmie filmu - napomnienia.


80
W czterech ścianach życia

Film Belga nie pozostawia wątpliwości: ostatnie, czego byśmy chcieli, to sprawdzić trafność jego przepowiedni na własnej skórze.


80
Cicha noc

Członkom filmowej rodziny udaje się zapomnieć o codziennych udrękach, zasiąść do stołu i celebrować własną bliskość. Oto jedyny, ostentacyjnie świecki cud wigilijnej nocy rozgrywającej się gdzieś na zapadłej polskiej prowincji.


80
Beksińscy. Album wideofoniczny

"Album wideofoniczny" nie pozwala zlekceważyć bohaterów jako oderwanych od rzeczywistości ekscentryków. Wręcz przeciwnie, Zdzisław, Zofia i Tomek wydają się doskonałymi produktami swojej epoki.


80
Dusza i ciało

W przewrotnym filmie Enyedi potrzeba nietypowego snu, by odczuć wstrząs i wybudzić się z letargu.


70
A Ghost Story

"A Ghost Story" ma w sobie coś przygnębiającego. Na pocieszenie warto jednak dodać, że smutek rzadko kiedy bywa równie piękny i inspirujący.


70
Lean on Pete

Film Haigha powinien spodobać się wszystkim tym, których kilka miesięcy temu zirytowało "American Honey". Oba tytuły łączy podobny cel, chęć przyjrzenia się życiu młodzieży z amerykańskiej prowincji.


70
Ella i John

W "The Leisure Seeker" szantaże emocjonalne, zamiast irytować, sprawiają nam iście masochistyczną przyjemność.


Proszę czekać…