Piotr Czerkawski

FilmWeb, Interia

PC
65
Średnia ocena krytyka
jest większa o 3 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 69 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
43
Neutralne
19
Negatywne
5

Recenzje

90
Mektoub, My Love: Canto Uno

"Zawsze wolałem rozmyślanie o życiu niż samo życie". Całe szczęście, że efektami takich rozmyślań pozostają od czasu do czasu równie wspaniałe filmy jak "Mektoub".


90
Obietnica poranka

Traktując zdolność do literackiej konfabulacji jako przepustkę do sławy, pisarz nie tylko bierze odwet na rozczarowującej rzeczywistości, lecz także spełnia marzenie ukochanej matki.


80
Isabelle i mężczyźni

Sukces filmu to z pewnością zasługa Binoche, która wciela się w – jednocześnie irytującą i pełną wdzięku – bohaterkę błądzącą w poszukiwaniu dojrzałej miłości.


80
Dom nad morzem

Guédiguian rozpoczyna swoją fabułę od mocnego uderzenia. Oto nestor bogatego francuskiego rodu, podczas pobytu w swej letniej rezydencji, niespodziewanie dostaje wylewu. Na tę wieść rzadko...


80
Pomniejszenie

"Pomniejszenie" doskonale sprawdza się chociażby jako antyteza głośnego "mother!" - rozbuchanego i rozkochanego w swym katastrofizmie filmu - napomnienia.


80
Słowik

Nie wiem jak Wy, ale osobiście, gdy słyszę sformułowania w rodzaju "136-minutowy film historyczny z Australii", odbezpieczam rewolwer. Po obejrzeniu "The Nightingale" pozostało mi jednak tylko odłożyć go na bok i dołączyć do tłumu oklaskującego pr...


80
Czyściciele internetu

Oglądanie filmu Moritza Riesewiecka i Hansa Blocka działa jak zażycie czerwonej pigułki w "Matrixie".


80
W czterech ścianach życia

Film Belga nie pozostawia wątpliwości: ostatnie, czego byśmy chcieli, to sprawdzić trafność jego przepowiedni na własnej skórze.


80
Cicha noc

Członkom filmowej rodziny udaje się zapomnieć o codziennych udrękach, zasiąść do stołu i celebrować własną bliskość. Oto jedyny, ostentacyjnie świecki cud wigilijnej nocy rozgrywającej się gdzieś na zapadłej polskiej prowincji.


80
Beksińscy. Album wideofoniczny

"Album wideofoniczny" nie pozwala zlekceważyć bohaterów jako oderwanych od rzeczywistości ekscentryków. Wręcz przeciwnie, Zdzisław, Zofia i Tomek wydają się doskonałymi produktami swojej epoki.


Proszę czekać…