Piotr Piskozub

naEKRANIE.pl

PP
75
Średnia ocena krytyka
jest większa o 13 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 17 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
13
Neutralne
4
Negatywne
0

Recenzje

100
Spider-Man Uniwersum

Dałem się ponieść, wyniosło mnie w stratosferę, oniemiałem. Wciąż zbieram się do kupy, ciągle pamiętając, że kuzyn za dzieciaka nazywał mnie Peterem Parkerem.


90
Avengers: Wojna bez granic

To opowieść o życiu i śmierci, ale także o nas samych - i to bodajże jedna z najciekawszych sztuczek, które kino dostarczyło nam w ostatnich latach.


90
Blade Runner 2049

Wizualna maestria tej produkcji sprawia, że widz w trakcie seansu będzie wędrował od irracjonalnego niepokoju w stronę błogosławionego spokoju.


80
Dogman

Dogman to pierwszorzędne studium ludzkiej psychiki, w której zło nieustannie chce pożerać pokazywane na zewnątrz dobro.


80
Czarna Pantera

Czarna Pantera to metaforyczna podróż w stronę korzeni naszej cywilizacji, a zarazem wytrawna diagnoza współczesności.


80
Bracia Sisters

Bracia Sisters to jeden wielki ekranowy paradoks: surowość przekazu romansuje tu z emocjonalnością, a esencja westernu z jego gatunkową redefinicją.


80
Strażnicy Galaktyki Vol. 2

Strażnicy Galaktyki vol. 2 są doskonałą odtrutką na wszelkie bolączki kina superbohaterskiego. To pierwszorzędna forma terapii – tak dla tytułowych bohaterów, jak i dla widzów, którzy jeszcze nie otrząsnęli się po odejściu Logana.


80
Wonder Woman

Wonder Woman to udane połączenie kina akcji, dramatu wojennego i melodramatu. W niektórych aspektach to także kamień milowy dla współczesnego filmu superbohaterskiego, który jak kania dżdżu łaknie sprawnie rozpisanych postaci kobiecych.


80
Bez obaw, daleko nie zajdzie

Bez obaw, daleko nie zajdzie to opowieść, w której pesymizm i optymizm tańczą na ekranie pod dyktando poszukiwania samoakceptacji.


70
Kapitan Marvel

To film dwóch prędkości, chaotycznego początku i ekscytującego finału. Nie zmienia to jednak faktu, że tej heroiny potrzebowaliśmy z wielu powodów - dobrze, że już tu jest.


Proszę czekać…