Kornel Nocoń

FDB, 35mm

KN
54
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 8 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 206 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
68
Neutralne
76
Negatywne
62

Recenzje

90
Dunkierka

Tysiące statystów, tysiące kreatywnych rozwiązań – tysiące sekund niespotykanej, wojennej atmosfery.


90
The Square

Ruben Östlund maluje gigantyczną panoramę – na płótnie najpierw umieszcza ludzi pierwotnych, tworzy z nich stada, później ubiera ich we współczesne stroje i przenosi do obecnych realiów.


90
Nić widmo

Wnika głęboko, w ludzkie umysły, tworząc kompletny portret kobiety i równie satysfakcjonującą wizję związku.


90
Quality Time

„Quality Time” to intermedialny flow awangardowego twórcy. Przewrotne studium psychologiczne i kulturoznawcze, przyciągające swoim innowacyjnym językiem od pierwszych chwil trwania.


80
Zabicie świętego jelenia

„Zabicie świętego jelenia” wstrząsa i skłania do refleksji – jak każdy film Yorgosa Lanthimosa, wrasta głęboko w psychikę odbiorcy. Krztusi i frustruje.


80
Kler

Smarzowski, niczym rasowy egzorcysta, stara się wypędzić wszystkie demony rodzimego kleru. Nastał czas na polemikę, nastał czas na przyznanie się do win, nastał czas na reformy.


80
The Disaster Artist

Tytuł, opowiadający o najgorszym widowisku świata, „The Room”, okazał się jedną z najlepszych produkcji 2017 roku – to dopiero ironia losu…


80
Nazywam się Cukinia

Unika banalnych morałów, prowokuje do refleksji, a może nawet zmieni czyjąś percepcję wobec podopiecznych domów dziecka. Przy tym wszystkim jest to film nad wyraz inteligentny.


80
Les démons

Demony mieszczą w sobie niepokój Hanekego oraz kontemplacyjno-obserwacyjną manierę Jarmuscha.


80
Wyspa psów

Sama historia – choć początkowo przypomina złożoną układankę – finalnie scala się w klarowny i dopracowany obraz psów i ludzi, którzy dyktaturze zagrali na nosie.


Proszę czekać…