Kornel Nocoń

FDB, 35mm

KN
55
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 7 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 277 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
94
Neutralne
104
Negatywne
78

Recenzje

90
Dunkierka

Tysiące statystów, tysiące kreatywnych rozwiązań – tysiące sekund niespotykanej, wojennej atmosfery.


90
Monument

Mroczny ambient, czarna groteska, stylowa awangarda – tak wznosi się twórczy monument na cześć ceremonii wieńczącej studia w Szkole Filmowej.


90
Avengers: Koniec gry

Superbohaterskie flow bez żadnych kajdan — nieskrępowane, rozbuchane i pełne oddania.


90
The Square

Ruben Östlund maluje gigantyczną panoramę – na płótnie najpierw umieszcza ludzi pierwotnych, tworzy z nich stada, później ubiera ich we współczesne stroje i przenosi do obecnych realiów.


90
Nić widmo

Wnika głęboko, w ludzkie umysły, tworząc kompletny portret kobiety i równie satysfakcjonującą wizję związku.


90
Szczęśliwy Lazzaro

Sam tytuł filmu wydaje się być z kolei wytrychem – morałem tej baśni, jak odnaleźć własną duchowość w wielomilionowym społeczeństwie masek oraz paradoksów.


90
Quality Time

„Quality Time” to intermedialny flow awangardowego twórcy. Przewrotne studium psychologiczne i kulturoznawcze, przyciągające swoim innowacyjnym językiem od pierwszych chwil trwania.


85
Spider-Man Uniwersum

Wyważony hołd złożony popkulturze, w tym zmarłemu niedawno Stanowi Lee. Humor bawi do łez, te czasem smakują goryczą, ponieważ dramat i tragedia drażnią kanaliki łzowe skuteczniej od cebuli.


80
Zabicie świętego jelenia

„Zabicie świętego jelenia” wstrząsa i skłania do refleksji – jak każdy film Yorgosa Lanthimosa, wrasta głęboko w psychikę odbiorcy. Krztusi i frustruje.


80
Kler

Smarzowski, niczym rasowy egzorcysta, stara się wypędzić wszystkie demony rodzimego kleru. Nastał czas na polemikę, nastał czas na przyznanie się do win, nastał czas na reformy.


Proszę czekać…