Kornel Nocoń

FDB, 35mm

KN
53
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 9 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 187 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
57
Neutralne
71
Negatywne
59

Recenzje

90
Dunkierka

Tysiące statystów, tysiące kreatywnych rozwiązań – tysiące sekund niespotykanej, wojennej atmosfery.


90
The Square

Ruben Östlund maluje gigantyczną panoramę – na płótnie najpierw umieszcza ludzi pierwotnych, tworzy z nich stada, później ubiera ich we współczesne stroje i przenosi do obecnych realiów.


90
Nić widmo

Wnika głęboko, w ludzkie umysły, tworząc kompletny portret kobiety i równie satysfakcjonującą wizję związku.


90
Quality Time

„Quality Time” to intermedialny flow awangardowego twórcy. Przewrotne studium psychologiczne i kulturoznawcze, przyciągające swoim innowacyjnym językiem od pierwszych chwil trwania.


80
Zabicie świętego jelenia

„Zabicie świętego jelenia” wstrząsa i skłania do refleksji – jak każdy film Yorgosa Lanthimosa, wrasta głęboko w psychikę odbiorcy. Krztusi i frustruje.


80
The Disaster Artist

Tytuł, opowiadający o najgorszym widowisku świata, „The Room”, okazał się jedną z najlepszych produkcji 2017 roku – to dopiero ironia losu…


80
Nazywam się Cukinia

Unika banalnych morałów, prowokuje do refleksji, a może nawet zmieni czyjąś percepcję wobec podopiecznych domów dziecka. Przy tym wszystkim jest to film nad wyraz inteligentny.


80
Les démons

Demony mieszczą w sobie niepokój Hanekego oraz kontemplacyjno-obserwacyjną manierę Jarmuscha.


80
Wyspa Psów

Sama historia – choć początkowo przypomina złożoną układankę – finalnie scala się w klarowny i dopracowany obraz psów i ludzi, którzy dyktaturze zagrali na nosie.


80
Blade Runner 2049

„Blade Runner 2049” to godny spadkobierca „Łowcy Androidów” – zgrabnie splatający wszystkie wątki z niedopowiedzianego oryginału i równie spektakularny.


Proszę czekać…