Kornel Nocoń

FDB, 35mm

KN
55
Średnia ocena krytyka
jest mniejsza o 7 od średniej wszystkich krytyków

Ten krytyk napisał 243 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyka:

Pozytywne
84
Neutralne
91
Negatywne
67

Recenzje

90
Dunkierka

Tysiące statystów, tysiące kreatywnych rozwiązań – tysiące sekund niespotykanej, wojennej atmosfery.


90
Monument

Mroczny ambient, czarna groteska, stylowa awangarda – tak wznosi się twórczy monument na cześć ceremonii wieńczącej studia w Szkole Filmowej.


90
The Square

Ruben Östlund maluje gigantyczną panoramę – na płótnie najpierw umieszcza ludzi pierwotnych, tworzy z nich stada, później ubiera ich we współczesne stroje i przenosi do obecnych realiów.


90
Nić widmo

Wnika głęboko, w ludzkie umysły, tworząc kompletny portret kobiety i równie satysfakcjonującą wizję związku.


90
Szczęśliwy Lazzaro

Sam tytuł filmu wydaje się być z kolei wytrychem – morałem tej baśni, jak odnaleźć własną duchowość w wielomilionowym społeczeństwie masek oraz paradoksów.


90
Quality Time

„Quality Time” to intermedialny flow awangardowego twórcy. Przewrotne studium psychologiczne i kulturoznawcze, przyciągające swoim innowacyjnym językiem od pierwszych chwil trwania.


85
Spider-Man Uniwersum

Wyważony hołd złożony popkulturze, w tym zmarłemu niedawno Stanowi Lee. Humor bawi do łez, te czasem smakują goryczą, ponieważ dramat i tragedia drażnią kanaliki łzowe skuteczniej od cebuli.


80
Zabicie świętego jelenia

„Zabicie świętego jelenia” wstrząsa i skłania do refleksji – jak każdy film Yorgosa Lanthimosa, wrasta głęboko w psychikę odbiorcy. Krztusi i frustruje.


80
Kler

Smarzowski, niczym rasowy egzorcysta, stara się wypędzić wszystkie demony rodzimego kleru. Nastał czas na polemikę, nastał czas na przyznanie się do win, nastał czas na reformy.


80
Halloween

Już dawno nie było filmu, który z taką czcią i oddaniem podszedłby do materiału źródłowego, jak tegoroczny Halloween.


Proszę czekać…