Listy do M. 3 2017

2017

Big 7526b88d 1e0f 4260 b3be 5a87b350a1e2
53
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 14 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
3
Negatywne
4
  • Polska premiera 10 lis 2017 (2017-11-10)
  • Światowa premiera -
  • Gatunek Komedia, Romans
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Tomasz Konecki
  • Scenariusz Marcin Baczyński, Mariusz Kuczewski
  • Aktorzy Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak

Listy do M. Czas niespodzianek opowie historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.

Recenzje

70

Trzecia część jest powrotem do przeszłości i pierwszej części - bawi, wzrusza, no i przede wszystkim opowiada o okołoświątecznej miłości.


70

Niespotykane zjawisko, albowiem wątpię, by ktokolwiek wyprodukował aż trzy filmy o świętach, jadąc cały czas na jednym i tym samym pomyśle. Tylko my potrafimy takie rzeczy.


70

Tomasz Konecki bawi się formą komedii romantycznej, podąża za ustalonymi schematami i choć nie oferuje żadnych zaskoczeń, tworzy wyjątkowo przyjemne kino.


70

Film Koneckiego ma w sobie wystarczająco dużo serdeczności i wdzięku, by przymknąć oko na niedociągnięcia.


70

Tomaszowi Koneckiemu udało się przywrócić choć trochę klimat pierwszej części, czyniąc Listy do M 3 filmem, na którym przynajmniej przez kilka chwil poczujemy się dobrze. Poczujemy wewnątrz ciepło.


65

"Listy do M. 3" wypadają naprawdę dobrze, choć niektórych wad tej serii ewidentnie już wyplenić się nie da.


60

Twórcy stworzyli film, który pokazuje, jak niewiele trzeba, by poczuć odrobinę szczęścia, udowadniają tym samym, że cuda się zdarzają, a wszechobecny chaos i nadmiar wątków nie staje na przeszkodzie do nieśmiałej zapowiedzi kolejnej części.


60

Produkcja staje się gigantyczną strzykawką, aplikującą solidną dawkę świątecznego humoru każdemu widzowi. Pozostaje mieć nadzieję, że owa atmosfera nie wyparuje do faktycznego wieczoru Wigilijnego, od którego dzieli nas jeszcze ponad miesiąc.


45

Odradzać seansu jednak specjalnie nie będę. Fali, która już zmierza do kin i tak w ten sposób nie powstrzymam.


30

Dostajemy tu więcej ciekawej fabuły niż w części drugiej – wątki nie są poprowadzone w tak oczywisty sposób i może się zdarzyć, że widz zostanie przez twórców zaskoczony – ale nadal niedoścignionym wzorem pozostaje oryginalna produkcja.


30

Listy do M.3 nie wytwarzają szczególnej atmosfery, nie są wymarzonym, świątecznym prezentem, ale też żadnym utrapieniem – tylko konkretnie zaprogramowanym produktem na półce sklepowej.


30

Jeśli chcecie poczuć filmową magię świąt, to zdecydowanie lepszym pomysłem jest odświeżenie pierwszych „Listów do M.”, niż męczarnia na „trójce”. To na pewno najsłabsza część serii.


20

Trudno oczekiwać od komedii romantycznej skomplikowanych portretów psychologicznych i stuprocentowej wiarygodności. Należy się jednak spodziewać dobrego humoru, kilku wzruszeń i serca - a tego tutaj zabrakło.


?

Listy do M. 3 to dobry przykład, że polscy filmowcy jeszcze potrafią robić dobre komedie.


Proszę czekać…