Czuwaj 2017

2017

Big 3dc72f4f 7b26 4045 ab52 6665bb42cada
28
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
1
Negatywne
5
  • Polska premiera 08 cze 2018 (2018-06-08)
  • Światowa premiera -
  • Gatunek
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Robert Gliński
  • Scenariusz Robert Gliński, Dorota Jankojć-Poddębniak
  • Aktorzy Mateusz Więcławek, Jakub Zając, Magdalena Wieczorek

Dwie grupy młodzieży z odmiennych światów, reprezentujące dwa różne systemy wartości zostają postawione naprzeciw siebie na skutek ryzykownej decyzji dorosłych. To co miało być lekcją odpowiedzialności i tolerancji przeradza się w twardą walkę o przywództwo. Z jednej strony wiara w szlachetne ideały, a z drugiej brutalne prawo silniejszego. Relacje między młodymi ludźmi stają się napięte; odizolowani od zewnętrznego świata, ujawniają swoje prawdziwe, szokujące oblicza.

Recenzje

50

Czuwaj to produkcja całkiem klimatyczna, która może z powodzeniem wypełnić wolny czas. Środowisko obozu budzi wyłącznie pozytywne skojarzenia, w związku z czym z ekranu czuć fajną młodzieńczą energię.


40

Doskonale zbudowana przestrzeń i działanie na korzyść niepowszechności opowiadanej historii udają się tylko dzięki zdjęciom Łukasza Gutta.


40

Musiałby się zdarzyć naprawdę cud, żeby "Czuwaj" wyjechało z Gdyni choćby z jedną nagrodą.


20

Od dziur logicznych w fabule "Czuwaj" boli głowa.


10

Zaskakująco łatwo i prymitywnie Gliński obsadził swoich bohaterów w konkretnych, do bólu przewidywalnych rolach, traktując ich charakterystyki nie tylko bardzo instrumentalnie, ale też wyjątkowo siermiężnie.


10

To film do bólu przewidywalny, irytujący czy nawet uwłaczający inteligencji widza. Jeżeli będziecie mieli okazję zobaczyć go w kinie, nie korzystajcie z niej.


Proszę czekać…