Czuwaj 2017

2017

Big 3dc72f4f 7b26 4045 ab52 6665bb42cada
29
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
1
Negatywne
9
  • Polska premiera 08 cze 2018 (2018-06-08)
  • Światowa premiera 21 wrz 2017 (2017-09-21)
  • Gatunek Thriller
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Robert Gliński
  • Scenariusz Robert Gliński, Dorota Jankojć-Poddębniak
  • Aktorzy Mateusz Więcławek, Jakub Zając, Magdalena Wieczorek

Lato 2016, obóz harcerski gdzieś w bliżej nieokreślonym miejscu, w lesie nad jeziorem. Do harcerzy, w celach integracyjnych, dołącza grupka nastolatków z domu dziecka. Druhowi oboźnemu, Jackowi, nie udaje się nad nimi zapanować. Wkrótce, w niewyjaśnionych okolicznościach, ginie jeden z harcerzy, Tomek (Maciej Musiałowski). Podejrzenia padają na przywódcę chłopców z bidula, Piotrka (Michał Włodarczyk).

Recenzje

50

Czuwaj to produkcja całkiem klimatyczna, która może z powodzeniem wypełnić wolny czas. Środowisko obozu budzi wyłącznie pozytywne skojarzenia, w związku z czym z ekranu czuć fajną młodzieńczą energię.


40

Doskonale zbudowana przestrzeń i działanie na korzyść niepowszechności opowiadanej historii udają się tylko dzięki zdjęciom Łukasza Gutta.


40

Czuwaj to dobrze zrealizowany, ale niezbyt udany thriller, który dobrze sprawdziłby się jako film krótkometrażowy, bo niestety scenariusz, napisany na półtorej godziny fabuły, jest po prostu zły.


40

Musiałby się zdarzyć naprawdę cud, żeby "Czuwaj" wyjechało z Gdyni choćby z jedną nagrodą.


33

Może gdyby Gliński skupił się w "Czuwaj" na relacji pomiędzy chłopakami, których potrafi pokazać na ekranie całkiem wiarygodnie, wyszłoby lepiej. A tak całą intrygę zabija tu niezamierzona groteska.


30

Gliński ponownie zagłębia się w młodzieżowy świat z góry założoną tezą. Efektem końcowym jest moralitet o zdemoralizowanych nastolatkach, którym daleko do realnych postaci.


20

Od dziur logicznych w fabule "Czuwaj" boli głowa.


20

Gliński tymczasem zamiast pytań woli nauczycielski ton i spojrzenie z góry. Tyle że z takiej pozycji trudno kręci się kino, bądź co bądź, gatunkowe. Sprawność niezdobyta.


10

Zaskakująco łatwo i prymitywnie Gliński obsadził swoich bohaterów w konkretnych, do bólu przewidywalnych rolach, traktując ich charakterystyki nie tylko bardzo instrumentalnie, ale też wyjątkowo siermiężnie.


10

To film do bólu przewidywalny, irytujący czy nawet uwłaczający inteligencji widza. Jeżeli będziecie mieli okazję zobaczyć go w kinie, nie korzystajcie z niej.


Proszę czekać…