Catalina 2017/II

2017/II

Big fc41c76d 203f 4d6c 9bf6 8d6876c9108a
28
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
0
Negatywne
4
  • Polska premiera 07 cze 2019 (2019-06-07)
  • Światowa premiera 18 wrz 2017 (2017-09-18)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Polska, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja
  • Reżyseria Denijal Hasanović
  • Scenariusz Denijal Hasanović
  • Aktorzy Andrea Otalvaro, Lana Barić, Andrzej Chyra

Catalina pochodzi z Kolumbii i studiuje prawo we Francji, gdzie właśnie odrzucono jej prośbę o przedłużenie pobytu. Idąc za radą jednego ze swoich profesorów, dziewczyna postanawia wyjechać do Sarajewa i spróbować uzyskać dostęp do materiałów Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii (MTKJ). Zebrane dane mogą jej pomóc w napisaniu ciekawej pracy, co z kolei umożliwiłoby pozostanie na uniwersytecie we Francji. Na miejscu Catalina szybko orientuje się, że plan się nie powiódł, ponieważ nie uzyskała pozwolenia na dostęp do archiwum. Pomocną dłoń wyciąga do niej tłumaczka misji, Nada, która namawia Catalinę do pozostania u niej w Sarajewie. Między kobietami rodzi się przyjaźń.

Recenzje

30

Catalina to dramat o młodej kobiecie z Kolumbii, która stara się odnaleźć w europejskiej rzeczywistości. A przynajmniej tak głosi opis filmu, bo to, co zobaczyliśmy na ekranie, to historia zupełnie niezwiązana z tematem.


30

Skutkiem jest film, który zamiast masy dyskusji, może wywołać co najwyżej masę frustracji. Niezbyt satysfakcjonująca wymiana.


30

Nawet mocne sceny, takie jak próba wyznania kobiety-ofiary, giną wśród mielizn emocjonalnych i śledzenia nieangażujących losów niewzbudzających szczególnej sympatii postaci.


20

Reżyser nie jest zainteresowany ani głębszą refleksją, ani drylowaniem bohaterów, tylko chwyta za sceny znane nam z kina i nie byłoby w tym nic złego, gdyby miały uzasadnienie w prowadzonej historii.


Proszę czekać…