Profesor Marston i Wonder Women 2017

Professor Marston & the Wonder Women 2017

Big b295c413 120c 4516 9cae f9725e71d9de
66
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 23 lut 2018 (2018-02-23)
  • Światowa premiera 09 wrz 2017 (2017-09-09)
  • Gatunek Biograficzny, Dramat
  • Kraj USA
  • Reżyseria Angela Robinson
  • Scenariusz Angela Robinson
  • Aktorzy Luke Evans, Rebecca Hall, Bella Heathcote

Jeśli za plecami każdego wybitnego mężczyzny zawsze stoi kobieta, psycholog Uniwersytetu Harvarda, dr William Moulton Marston (Luke Evans), miał szczęście. Za jego plecami stały dwie wyjątkowe kobiety: jego żona Elizabeth Marston (Rebecca Hall) i ich wspólna kochanka – Olive Byrne (Bella Heathcote). Nie tylko pomogły mu udoskonalić detektor kłamstw, nad którym pracował, pomogły mu także w zaawansowanych badaniach nad ludzką psychiką. Te z kolei zainspirowały go do stworzenia pierwszej kobiecej postaci superbohatera – Wonder Woman. Dziś ikony, wtedy łamiącej bariery, kontrowersyjnej, cenzurowanej heroiny, którą od ośmiu dekad podziwiają fani na całym świecie.

Recenzje

80

Professor Marston and Wonder Women to humor, perwersja i aktorska energia, z której wyrywa się intensywne, erotyczne napięcie.


67

Wyreżyserowany został raczej ciężką ręką, brakuje mu energii i dramaturgicznego nerwu, a zważywszy na temat jest zaskakująco cnotliwy: wszystko, co obyczajowo ryzykowne zawarte jest w niewyraźnych obrazach, migawkach i aluzjach.


65

Kino feministyczne i swoista pieśń pochwalna reżyserki ku miłości nie znalazła w moim sercu specjalnego miejsca, ale nie zgadzam się z tym, że nie zasłużyła na pokazy w naszym rodzimym kraju.


50

"Profesor Marston i Wonder Woman" mógłby być wnikliwym portretem wyobcowanych jednostek. Tak udało się jedynie zaintrygować nas nietypową formą postrzegania miłości - ale do filmowego ideału daleko.


Proszę czekać…