Thelma 2017

2017

Big e4e4345c 3e66 48c9 8a1a 814526cf4e41
71
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 08 cze 2018 (2018-06-08)
  • Światowa premiera 20 sie 2017 (2017-08-20)
  • Gatunek Romans, Sci-Fi, Thriller, Dramat
  • Kraj Norwegia, Francja, Dania, Szwecja
  • Reżyseria Joachim Trier
  • Aktorzy Eili Harboe, Kaya Wilkins, Henrik Rafaelsen

Początek studiów w Oslo to dla Thelmy (Eili Harboe) początek nowego życia. Młoda kobieta nie tylko musi stawić czoła miłości, lecz także gwałtownym emocjom, których sama nie potrafi nazwać, a wręcz woli ich nie dostrzegać. Czy po tym, jak zawładną życiem jej i jej otoczenia, Thelma stawi czoła pytaniom o własną tożsamość?

Recenzje

83

Klimatyczny, niejednoznaczny i moralnie ambiwalentny.


80

Choć całość niebezpiecznie balansuje na granicy przesady, trudno oderwać wzrok od hipnotycznych obrazów rozkwitającej młodości i kobiecej seksualności.


75

“Thelma” Joachima Triera jest wyśmienitym horrorem, ubranym w szaty dramatu psychologicznego.


70

Nie wiem, czy skandynawska gleba pod stopami ma w tym przypadku jakiekolwiek znaczenie. Trier po prostu wie, jak zrobić to dobrze. Bergman z pewnością by oglądał, obejrzyjcie i wy. Bez oczekiwań, za to z otwartymi głowami. Tyle wystarczy.


70

Joachim Trier nie zaskoczył znających jego twórczość, ponieważ znów stworzył znakomity film. Zakasujące może być jednak, że to reżyser, który nie traci formy i każdy jego obraz jest więcej niż dobry.


45

"Thelma" nie angażuje jako "coming of age movie" i tym bardziej nie straszy jako thriller. Seans zostawia po sobie nie tylko rozczarowanie, ale i pewną konsternację.


?

Thelma jest dziełem, które nie potrafi połączyć wszystkich pomysłów w jedno pięknie spięte i dopięte na ostatni guzik dzieło, tylko staje się w pewnym momencie zacinającym się zamkiem błyskawicznym.


Proszę czekać…