The Disaster Artist 2017

2017

Big 4cff90c7 48bb 4cf1 811b 5e1c4cc5293e
73
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
8
Neutralne
0
Negatywne
1
  • Polska premiera 09 lut 2018 (2018-02-09)
  • Światowa premiera 12 mar 2017 (2017-03-12)
  • Gatunek Dramat, Komedia
  • Kraj USA

Komediodramat The Disaster Artist oparty jest na bestsellerze Grega Sestero opisującym proces powstawania kultowego „najgorszego filmu na świecie” Tommy’ego Wiseau The Room. Ta niesamowita i przezabawna historia udowadnia, że legendą można zostać z różnych powodów. Nawet nie mając pojęcia o tym, co się robi, można zajść bardzo daleko.

Recenzje

87

Fenomen struktury The Disaster Artist nie polega tylko na zręcznej selekcji scen, która jako origin story + zwieńczenie sprawdza się bardzo dobrze, chodzi tu też o balans pomiędzy wyżej wspomnianą przystępnością dla nowego widza i poszanowaniem we...


80

Tytuł, opowiadający o najgorszym widowisku świata, „The Room”, okazał się jedną z najlepszych produkcji 2017 roku – to dopiero ironia losu…


80

"The Disaster Artist" pozostaje opowieścią o inspirującej roli przyjaźni, a przede wszystkim pochwałą nieśmiertelnej wiary w amerykański sen. W Hollywood wciąż może się on ziścić.


80

Pomimo rozkrzyczanej i barwnej formy zachowuje balans między głupkowatą radością a serdecznym i czułym podejściem do swoich bohaterów. James Franco pokazuje, że w tworzeniu najważniejsza jest miłość do kina.


80

The Disaster Artist to kino pełne humoru i szaleństwa. Błyskotliwa opowieść o pasji i zaangażowaniu będąca ukłonem i hołdem złożonym twórcom równie kultowym, jak sam The Room.


75

To w końcu film o powstaniu dzieła, a nie o jego kultowym statusie. Wszystkie grzechy zostają więc wybaczone. Bo, “anyway, how’s your sex life?”


75

Bez wątpienia na "Disaster Artist" najlepiej będą bawić się ci, którzy widzieli wcześniej "The Room". Innym chcącym wybrać się do kina na najnowszy film Franco proponowałbym wcześniej nadrobić dzieło Wiseau.


70

The Disaster Artist nie stara się za wszelką cenę ośmieszyć Wiseau – jego film robił to doskonale przez ponad dekadę. Franco stara się znaleźć źródło jego fascynacji kinem, a także z podziwem wręcz spogląda na zmagania artysty, by doprowadzić swój...


30

To film, który opowiadając o kultowym, sam ma wiele szans, by się takim stać.


Proszę czekać…