The Disaster Artist 2017

2017

Big 4cff90c7 48bb 4cf1 811b 5e1c4cc5293e
74
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 21 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
17
Neutralne
0
Negatywne
1
  • Polska premiera 09 lut 2018 (2018-02-09)
  • Światowa premiera 12 mar 2017 (2017-03-12)
  • Gatunek Dramat, Komedia
  • Kraj USA
  • Reżyseria James Franco
  • Scenariusz Scott Neustadter, Michael H. Weber
  • Aktorzy Dave Franco, James Franco, Seth Rogen

Komediodramat The Disaster Artist oparty jest na bestsellerze Grega Sestero opisującym proces powstawania kultowego „najgorszego filmu na świecie” Tommy’ego Wiseau The Room. Ta niesamowita i przezabawna historia udowadnia, że legendą można zostać z różnych powodów. Nawet nie mając pojęcia o tym, co się robi, można zajść bardzo daleko.

Recenzje

87

Fenomen struktury The Disaster Artist nie polega tylko na zręcznej selekcji scen, która jako origin story + zwieńczenie sprawdza się bardzo dobrze, chodzi tu też o balans pomiędzy wyżej wspomnianą przystępnością dla nowego widza i poszanowaniem we...


80

Ze smutku wynika radość i początek wielkiej przyjaźni, która w symboliczny sposób ukazuje, że pieniądze szczęścia nie dają.


80

Tytuł, opowiadający o najgorszym widowisku świata, „The Room”, okazał się jedną z najlepszych produkcji 2017 roku – to dopiero ironia losu…


80

Fascynująca, mądra, pełna uroku i po prostu udana komedia z wyraźnym przesłaniem, a także z rolą życia Jamesa Franco.


80

"The Disaster Artist" pozostaje opowieścią o inspirującej roli przyjaźni, a przede wszystkim pochwałą nieśmiertelnej wiary w amerykański sen. W Hollywood wciąż może się on ziścić.


80

Siła filmu Franco tkwi w brawurowym odtworzeniu pasji, jaka towarzyszyła powstawaniu "The Room".


80

Stanowi hołd dla najgorszego filmu XXI wiek, jak i pasji, która towarzyszyła jego twórcy. Jednocześnie przypomina widzom o znaczeniu przyjaźni i o tym, że jej istota nie ma wiele wspólnego z pieniędzmi, ale polega na wspólnym radzeniu sobie z trud...


80

Pomimo rozkrzyczanej i barwnej formy zachowuje balans między głupkowatą radością a serdecznym i czułym podejściem do swoich bohaterów. James Franco pokazuje, że w tworzeniu najważniejsza jest miłość do kina.


80

The Disaster Artist to kino pełne humoru i szaleństwa. Błyskotliwa opowieść o pasji i zaangażowaniu będąca ukłonem i hołdem złożonym twórcom równie kultowym, jak sam The Room.


75

To w końcu film o powstaniu dzieła, a nie o jego kultowym statusie. Wszystkie grzechy zostają więc wybaczone. Bo, “anyway, how’s your sex life?”


75

Od filmu jak zarazem jego przekazu bije czysta i najprawdziwsza szczerość intencji naszych bohaterów. Ta szczerość natomiast okazuje się nie tyle, co budująca, jak dająca nadzieję, że marzenia naprawdę mogą się spełnić.


75

Bez wątpienia na "Disaster Artist" najlepiej będą bawić się ci, którzy widzieli wcześniej "The Room". Innym chcącym wybrać się do kina na najnowszy film Franco proponowałbym wcześniej nadrobić dzieło Wiseau.


70

Choć obejrzenie "The Room" jest wręcz mistycznym przeżyciem, to same kulisy powstania filmu ani na krok mu nie ustępują. Łatwo się o tym przekonać sięgając po "The Disaster Artist".


70

Najbardziej ujmująca jest w „The Disaster Artist” autentyczna miłość jaką twórcy darzą niesławną produkcję Wiseau.


70

The Disaster Artist nie stara się za wszelką cenę ośmieszyć Wiseau – jego film robił to doskonale przez ponad dekadę. Franco stara się znaleźć źródło jego fascynacji kinem, a także z podziwem wręcz spogląda na zmagania artysty, by doprowadzić swój...


70

Mimo tych wszystkich pochwał, nie sposób nie zarzucić Disaster Artist nieco powierzchownego potraktowania samego Wiseau. Twórcy niby pokazali różne oblicza jego złożonej osobowości, ale za mało skupili się na nim jako twórcy, na jego samoświadomości.


67

Franco naraża Wiseau na wyśmianie, a jednocześnie traktuje go z życzliwością.


30

To film, który opowiadając o kultowym, sam ma wiele szans, by się takim stać.


?

„The Disaster Artist” to emocjonalny rollercoaster, bo choć przez większość seansu nie będziemy w stanie pozbyć się uśmiechu z twarzy, to przez cały czas towarzyszy nam myśl, o tym, jak niektóre z ukazanych wydarzeń musiały być ciężkie.


?

James Franco w roli Wiseau jest rzeczywiście wiarygodny – ale z resztą obsady daleki jestem od entuzjazmu.


?

James Franco zrobił film, który fani fenomenu „The Room” zdecydowanie powinni zobaczyć. Co ważne, jest to też produkcja przyjazna postronnym widzom, którzy chcą poznać osobliwą postać tragicznego twórcy oraz zgłębić nieco kulisy popkulturowego fen...


Proszę czekać…