Pomiędzy słowami 2017

Beyond Words 2017

Big becee764 1108 41d9 a883 74ca16fd2c44
66
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
3
Negatywne
0
  • Polska premiera 16 lut 2018 (2018-02-16)
  • Światowa premiera 08 wrz 2017 (2017-09-08)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Polska, Holandia
  • Reżyseria Urszula Antoniak
  • Scenariusz Urszula Antoniak
  • Aktorzy Jakub Gierszał, Andrzej Chyra, Christian Löber

Michael, 28-letni prawnik z Berlina, w niczym nie różni się od swojego szefa i przyjaciela, 34-letniego Franza. W piątek rano Michael przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem – Michałkiem. Spotyka Stanisława, swojego 55-letniego ojca z Polski. Michael widzi go po raz pierwszy. Stanisław wkracza do świata syna bardziej jako symbol Ojca niż prawdziwy ojciec. Jest ostatnią więzią łączącą Michaela z Polską – krajem, z którym świadomie zerwał kontakt. Obaj są sobie właściwie obcy. Mężczyźni spędzą ze sobą weekend, co odciśnie silne emocjonalne piętno na Michaelu, który zda sobie sprawę ze swego wyobcowania.

Recenzje

70

Nieprzypadkowo Berlin w obiektywie Lennerta Hillegego wygląda tu tak nieznajomo, anonimowo. Nawet odgłos grzechoczących w kieliszku kostek lody brzmi jak coś nie z tego świata. Pasuje: w końcu to film o obcych.


70

Współcześnie jesteśmy obywatelami świata, a jednak brak nam poczucia przynależności. Pomiędzy słowami to obraz samotności wśród ludzi.


70

Urszula Antoniak nie boi się poruszać kwestii kontrowersyjnych, jednocześnie lubi pływać w szerszym niż krajowe bajorku. Nic więc dziwnego, że z polskich twórców to właśnie ona sięgnęła po temat migrantów.


70

Jeden z ciekawszych filmów ostatnich lat dotyczących emigracji.


70

„Pomiędzy słowami” jest filmem niezwykle aktualnym i celnym, a przy tym bardzo starannie przygotowanym.


67

Nieoczywista opowieść o doświadczeniu emigracji w jej egzystencjalnym wymiarze.


60

Niestety reżyserka nie może się powstrzymać i zjeżdża z języka uważnego, nieawanturującego się, na bezpośredni, wszystkie metaforycznie rzucane pytania, zwielokrotnia o zupełnie niepotrzebną prostolinijność.


60

Nowy film Urszuli Antoniak to rzecz przepięknie zrealizowana, jednak niestety nie wywołująca większych emocji.


60

Pierwszy polski film Urszuli Antoniak na pewno wart jest poświęcenia czasu, ale brak spójnego zamknięcia pozostawia wyraźny niesmak.


Proszę czekać…