Lady Bird 2017

2017

Big 1c2cb749 127d 4f36 8715 e4635355fab8
74
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
7
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 02 mar 2018 (2018-03-02)
  • Światowa premiera 01 wrz 2017 (2017-09-01)
  • Gatunek Komedia, Dramat
  • Kraj USA
  • Reżyseria Greta Gerwig
  • Scenariusz Greta Gerwig
  • Aktorzy Saoirse Ronan, Laurie Metcalf, Tracy Letts

Christine „Lady Bird” McPherson (Saoirse Ronan) ze wszystkich swych młodzieńczych sił sprzeciwia się matce (Laurie Metcalf). Kobiecie silnej, wyrazistej o jasno sprecyzowanych poglądach, pracującej bez wytchnienia jako pielęgniarka po tym, jak jej mąż (Tracy Letts) stracił pracę.

Recenzje

85

"Lady Bird" to także produkcja znacznie łatwiejsza w odbiorze, niż dzieło Linklatera, zrealizowana z większą wrażliwością i z bezbłędną obsadą. Z drugiej strony momentami wciąż niepewna stylistycznie i naiwnie prosta.


80

Lady Bird to mały, wielki film. Bardzo uniwersalny i znakomity w swojej prostocie, ze świetnymi kreacjami aktorskimi i znakomicie poprowadzoną narracją. Nic tylko wybrać się do kina.


80

Widzowie potrzebują takich filmów: bystrych i niepowtarzalnych.


80

Lady Bird prowadzi nas do dość oczekiwanego zakończenia. Całe szczęście, że Greta zabiera nas tam bardzo mało popularną drogą.


75

Greta Gerwig opatentowała całkiem interesujący przepis, który jednak zadziałał w tym przypadku wyłącznie z racji wykorzystania silnie nacechowanych emocjonalnie składników autobiografii. Tych natomiast może nie wystarczyć na kolejny posiłek.


70

Lady Bird nie jest roztrzepana jak Frances Ha i daleko jej do Mistress Amierica, ale właśnie dzięki temu tworzy swoją szaloną historię walki o własną tożsamość.


70

Film jest świetny, ale nie ulegajmy emocjom amerykańskich krytyków zbyt łatwo, bo “Lady Bird” nie jest arcydziełem.


50

Lady Bird to film lekkostrawny, niekiedy nawet przyjemny, ale mało angażujący. Ratuje go delikatny humor i empatia, z jaką przedstawieni zostali bohaterowie.


Proszę czekać…