Nie ma tego złego... 2017

Marie-Francine 2017

Big 9644b85e dc9f 419e 8b86 48beed0e6ff3
40
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
1
Negatywne
2
  • Polska premiera 15 wrz 2017 (2017-09-15)
  • Światowa premiera 31 maj 2017 (2017-05-31)
  • Gatunek Komedia
  • Kraj Francja, Belgia
  • Reżyseria Valérie Lemercier
  • Scenariusz Valérie Lemercier, Sabine Haudepin
  • Aktorzy Valérie Lemercier, Patrick Timsit, Hélène Vincent

Marie-Francine (Valérie Lemercier) po odejściu męża i utracie pracy jest zmuszona wrócić do domu... rodziców. Jej córki i rodzina od razu organizują dla niej pomoc - piszą dla niej CV, przedstawiają kolejnych kandydatów na partnera, a nawet proponują udział w programie 'Rolnik szuka żony'. Ale czy może być jeszcze gorzej? Marie-Francine musi zweryfikować swoją filozofię życia. Tym bardziej, że spotyka Miguela, czarującego kucharza, który znalazł się w podobnej sytuacji jak ona. Czy Marie-Francine potrafi wykorzystać ten uśmiech od losu i odnaleźć na nowo radość życia?

Recenzje

50

Nic specjalnego, rzecz raczej banalna i schematyczna, ale lekka, bezpretensjonalna i wolna od agresywnej głupoty, jakie cechuje większość hollywoodzkich filmów tego gatunku.


40

Feel good movie też są nam potrzebne. I właśnie po to powstał i z taką intencją film "Nie ma tego złego". Nie ma w tym nic złego, to film przyjemny, nieszkodliwy, nieogłupiający, ale przewidywalny. Ten film jest jak wielka filiżanka herbaty ze zdj...


30

"Nie ma tego złego" całe jest plecionką koszmarnych stereotypów, nieśmiesznych uproszczeń i kiepskiego aktorstwa (patrz: Patrick Timsit w roli amanta Miguela i jego niezmywalny, głupkowaty uśmiech).


?

Romansowy, miłosny wątek wypada tu jednak blado przy opisanej już relacji dorosłej córki z nieznośnymi rodzicami. To nie zarzut, a jedynie obserwacja.


Proszę czekać…