Suburbicon 2017

2017

Big 5aa87ffb 035f 421e 92b9 835b5234e777
60
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 12 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
6
Negatywne
1
  • Polska premiera 10 lis 2017 (2017-11-10)
  • Światowa premiera 02 wrz 2017 (2017-09-02)
  • Gatunek Dramat, Kryminał, Thriller
  • Kraj USA, Wielka Brytania
  • Reżyseria George Clooney
  • Scenariusz Ethan Coen, Joel Coen
  • Aktorzy Matt Damon, Oscar Isaac, Julianne Moore

Suburbicon to idealne amerykańskie miasteczko, istna reklama sta­tecznego życia i dobrobytu czyli american dream w czystej postaci. Jednak nie dla wszystkich. Życie rodziny Lodge’ów obraca w gruzy na­pad z bronią w ręku, w którym ginie seniorka rodu, ukochana mama nastoletniego Nicky’ego Lodge’a. Pogrążony w rozpaczy chłopak posta­nawia pomścić swą ukochaną rodzicielkę. W poszukiwaniu sprawców rozpoczyna śledztwo na własną rękę, w trakcie którego odkryje mrocz­ne rodzinne sekrety, układy, machinacje i animozje, które były związane ze śmiercią jego matki.

Recenzje

80

Kino płynne, zgrabne z głębokim workiem pomysłów i przemyconą, nieciężkostrawną refleksją nad egzystencjalizmem.


70

Suburbicon wydaje się spójną, przyzwoicie zrealizowaną i dostarczającą rozrywki opowieścią, a przy okazji satyrą na sielskie amerykańskie przedmieścia.


70

Clooney nie tylko świetnie prowadzi swoją obsadę. Potrafi również z talentem budować napięcie, a także gładko łączy ze sobą wewnątrz jednej sceny powagę z absurdem.


70

Film posiada mocne elementy, ale też nie we wszystkim przekonuje – ot, mieszanka, która jednym zasmakuje, a inni poczują się zawiedzeni.


70

Suburbicon jest filmem pełnym emocji opartym na intrydze i dosyć szalonych relacjach. Produkcją, w której nic nie jest do końca jasne, absurd wyczuwalny jest na każdym kroku, a na wielki finał czeka się z niecierpliwością.


60

Suburbicon słabo wypada na tle jego innych produkcji, jak Idy marcowe czy Obrońcy skarbów. Tak czy inaczej, na ten film warto wybrać się do kina – chociażby dla stylowego wąsika Oscara Isaaca.


60

Czuć, że reżyser chciał nadać swojemu obrazowi wagi społecznej i politycznej, ale film zyskałby na tym, gdyby skupił się na wątku z włamaniem. Nic przecież tak dobrze nie wychodzi Coenom, jak portretowanie małych, dwulicowych ludzi z przerośniętym...


50

Dla reżysera najważniejszym przekazem wydaje się, że zagrożenie czyha nie ze strony nieznanego a najbliższego, być może nie bez powodu portret rodziny Lodge’ów wskazuje na problem głębokiego podziału, którego rozwiązania Amerykanie muszą poszukać ...


50

Niestety, z filmami bywa tak, że nawet mając cały worek plusów w ostatecznym rozrachunku możemy otrzymać minus.


50

Podszyta smoliście czarnym humorem i krwawą groteską historia w "Suburbicon" przypomina masę Coenowskich opowieści i nic nowego do nich nie wnosi.


50

"Suburbicon" miał potencjał, który niestety zaginął pod nieciekawą i źle poprowadzoną opowieścią. Kuleje narracja, która stara się pogodzić dwa odrębne wątki, wtórność scenariusza oraz brak polotu, który sprawia, że bardzo ciężko przebrnąć przez c...


40

Już wcześniejszy film Clooneya – „Obrońcy skarbów” – nie spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony widzów i krytyków. Podobnie jest z „Suburbiconem”. Filmowiec musi poważnie zastanowić się, po której stronie ekranu powinien się znaleźć.


Proszę czekać…