Fokstrot 2017/II

Foxtrot 2017/II

Big 44673f05 9401 4502 8680 c92278226538
75
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
7
Neutralne
3
Negatywne
0
  • Polska premiera 07 wrz 2018 (2018-09-07)
  • Światowa premiera 28 sie 2017 (2017-08-28)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Izrael, Szwajcaria, Francja, Niemcy
  • Reżyseria Samuel Maoz
  • Scenariusz Samuel Maoz
  • Aktorzy Lior Ashkenazi, Sarah Adler, Yonaton Shiray

Pewnego dnia zwyczajne izraelskie małżeństwo, Michael i Daphna Feldmannowie, zostaje zdruzgotane niespodziewaną wiadomością. U progu ich domu pojawiają się żandarmi i informują o śmierci ich syna Jonathana podczas służby na niemal opustoszałym posterunku wojskowym. Z biegiem czasu Michael staje się coraz bardziej sfrustrowany niekończącymi się wizytami całej armii krewnych i biurokratów. Podczas gdy jego żona przeżywa żałobę w ciszy i spokoju, Michael wpada w spiralę gniewu, który przybiera coraz bardziej absurdalne rozmiary – analogicznie do surrealistycznych doświadczeń wojennych jego syna...

Recenzje

90

Doskonałe oddanie wiecznego napięcia. Niezależnie, czy jest się na froncie obecnie, było, czy ma tam daleko kogoś bliskiego.


90

Pełen jest skrajnych emocji, fantastycznych rozwiązań reżyserskich, a przede wszystkim dostarcza widzowi głębokiego przekonania, że autor doskonale wie, o czym opowiada.


90

Ktoś kiedyś powiedział, że historia zatacza koło. Niestety ten ktoś nie widział tego filmu i/lub nie zatańczył fokstrota. Historia jest okrutna i dostojna.


90

Fokstrot jest produkcją prawie idealną, poza przyciężkawą sekwencją końcową, gdzie wracamy znowu do mieszkania. Jednak ten bogaty w znaczenia film przemówił do widzów i jurorów wielu festiwali filmowych.


83

Przejmujący dramat psychologiczny i filozofująca czarna komedia w jednym. Od czasów "Walca z Baszirem" nie widziałem lepszego izraelskiego filmu.


70

Ale żeby móc śmiać się z tego, co pokazuje Maoz, trzeba wcześniej spalić sporo dobrego towaru – i modlić się, by nie skończyło się to bad tripem.


70

Posługując się formą tak nafaszerowaną symboliką, zaprezentował ciekawy eksperyment twórczy. Kłamstwo i obłuda, błoto i krew.


60

Mimo wad nie można stwierdzić, że "Fokstrot" jest dziełem w pełni nieudanym. Jednak oczekiwania wobec niego były o wiele większe.


60

Fokstrot to niebanalny film, który, mimo swoich wad, jest najciekawszym obrazem, jaki trafił od naszych kin w ostatnim czasie.


50

Mylący kroki i gubiący rytm Maoz z całą pewnością nie osiągnął w swej sztuce biegłości zaprezentowanej przed laty przez Ariego Folmana w "Walcu z Baszirem".


Proszę czekać…