Trzy billboardy za Ebbing, Missouri 2017

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 2017

Big 39461732 a75f 4404 adbc 482a03e9a0bf
92
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
7
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 02 lut 2018 (2018-02-02)
  • Światowa premiera 04 wrz 2017 (2017-09-04)
  • Gatunek Dramat, Komedia, Kryminał
  • Kraj USA, Wielka Brytania
  • Reżyseria Martin McDonagh
  • Scenariusz Martin McDonagh
  • Aktorzy Frances McDormand, Caleb Landry Jones, Kerry Condon

Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego. Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.

Recenzje

100

Trzy billboardy najłatwiej określić jako bardzo brutalną współczesną baśń, zanurzoną w zdekonstruowanym już micie wspaniałego amerykańskiego Południa.


100

Rzadko zdarza się w kinach premiera filmu spełnionego, tak genialnego, że gdyby wyciąć z niego którąkolwiek postać czy fragment wypowiedzi – czegoś by po prostu we wszechświecie nagle bardzo brakowało.


95

Film nie daje łatwych odpowiedzi, łamiąc schematy i zaskakując widza nieustannie. Jeśli obecne społeczeństwo ma jakąkolwiek twarz, to ten film bardzo trafnie ją ukazuje.


90

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri nie jest banalnym dramatem, ale rozkrzyczaną manifestacją codzienności z jej bólem i uśmiechem. Kolorowy miszmasz pełen dobrej energii i odrobiny nadziei. McDonagh potrafi bawić się w kino!


90

Pod względem literackim "Trzy billboardy" można umieścić na tej samej półce co twórczość Aarona Sorkina oraz Quentina Tarantino. Pisarstwo McDonagha jest błyskotliwe, ostre i naszpikowane morderczo zabawnymi puentami.


90

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri to niewątpliwie pozycja obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli kina i dobrych opowieści.


80

To intrygujący dramat opowiadający o małym miasteczku i kobiecie, która w niecodzienny sposób postanowiła walczyć o swoje racje.


?

Film McDonagha trudno przyporządkować do jednej gatunkowej szufladki, co zresztą jest znakiem rozpoznawczym twórcy bawiącego się filmowymi konwencjami.


?

To typowy dramat z dozą czarnego humoru. Wychodzi on na przeciw problemom osób, które wciąż czekają na rozwiązanie spraw przez policje.


Proszę czekać…