Trzy billboardy za Ebbing, Missouri 2017

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 2017

Big 39461732 a75f 4404 adbc 482a03e9a0bf
89
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 25 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
21
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 02 lut 2018 (2018-02-02)
  • Światowa premiera 04 wrz 2017 (2017-09-04)
  • Gatunek Dramat, Komedia, Kryminał
  • Kraj USA, Wielka Brytania
  • Reżyseria Martin McDonagh
  • Scenariusz Martin McDonagh
  • Aktorzy Frances McDormand, Sam Rockwell, Caleb Landry Jones

Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego. Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.

Recenzje

100

McDonagh nie wywrócił się, utrzymał równowagę między dramatem i humorem, cierpieniem i śmiechem. Już teraz można go uznać za najmłodszego z braci Coen.


100

Trzy billboardy najłatwiej określić jako bardzo brutalną współczesną baśń, zanurzoną w zdekonstruowanym już micie wspaniałego amerykańskiego Południa.


100

Współczesny western, który zostanie klasyką gatunku


100

Rzadko zdarza się w kinach premiera filmu spełnionego, tak genialnego, że gdyby wyciąć z niego którąkolwiek postać czy fragment wypowiedzi – czegoś by po prostu we wszechświecie nagle bardzo brakowało.


100

Trafiająca w sferę uczuciową każdego z nas konwencja, przemyślany scenariusz oraz cudowne aktorstwo tworzą dzieło kompletne zachwycające swoją wyrazistością.


95

To kino, przy którym erupcja wulkanu ma wymiar trzaśnięcia drzwiami. Jednak, kiedy trzeba, decybeli jest mniej.


95

Film nie daje łatwych odpowiedzi, łamiąc schematy i zaskakując widza nieustannie. Jeśli obecne społeczeństwo ma jakąkolwiek twarz, to ten film bardzo trafnie ją ukazuje.


90

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri nie jest banalnym dramatem, ale rozkrzyczaną manifestacją codzienności z jej bólem i uśmiechem. Kolorowy miszmasz pełen dobrej energii i odrobiny nadziei. McDonagh potrafi bawić się w kino!


90

Pod względem literackim "Trzy billboardy" można umieścić na tej samej półce co twórczość Aarona Sorkina oraz Quentina Tarantino. Pisarstwo McDonagha jest błyskotliwe, ostre i naszpikowane morderczo zabawnymi puentami.


90

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri to niewątpliwie pozycja obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli kina i dobrych opowieści.


90

Na pewno to jeden z tych filmów, które w głowie i w sercu będę nosił jeszcze długo, wracając do niego nie raz, nie dwa, a prawdopodobnie więcej razy.


90

McDonagh okazuje się, że stereotypy to nie tylko postrzeganie uciśnionych mniejszości, ale także ci, którym z góry przypisujemy negatywne role.


86

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" to fenomenalny powrót reżysera Martina McDonagha, który po raz kolejny udowadnia, że ma dryg do opowiadania skomplikowanych i trudnych dramatów opakowanych w krwistą i komediową otoczkę.


83

Moc dzieła McDonagha zawiera się jednak i w nadziei, z którą nas pozostawia. Że wspólnotę, w której możemy się o siebie zatroszczyć, da się odbudować z każdego podziału.


80

Świetnie napisana dramatokomedia, w której najmniej ważnym i interesującym jest odpowiedź na pytanie "Kto zabił?". Będą Oscary.


80

McDonagh przygląda się poczynaniom bohaterów z lekkim, uprzejmym dystansem, bez świętego oburzenia czy poniżającej litości, o które łatwo byłoby w przypadku tak zwichrowanej i przykrej historii.


80

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” to inteligentne kino, sprytnie wytykające liczne wady i słabostki amerykańskiego społeczeństwa.


80

To intrygujący dramat opowiadający o małym miasteczku i kobiecie, która w niecodzienny sposób postanowiła walczyć o swoje racje.


80

To właśnie w tych nieustannie wywoływanych wątpliwościach, myleniu tropów, dworowaniu sobie z przyzwyczajeń widzów i zaskakiwaniu nagłymi przemianami bohaterów tkwi największa siła „Trzech billboardów…”.


80

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" niesione są wspaniałym scenariuszem McDonagha oraz rewelacyjnymi kreacjami aktorskimi całej obsady, ale nie mogę powiedzieć, że zostałem zauroczony efektem końcowym.


80

"Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri" to więc genialnie zagrane, poetyckie i głębokie studium rodzicielstwa, często nieidealnego, chropowatego, ale także błyskotliwa i naszpikowana celnymi puentami historia o tym, że istnieje życie po życiu.


?

Film McDonagha trudno przyporządkować do jednej gatunkowej szufladki, co zresztą jest znakiem rozpoznawczym twórcy bawiącego się filmowymi konwencjami.


?

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” to opowieść o dążeniu do prawdy, nawet gdy ta jest nieuchwytna. To także film o nadziei, która gaśnie ostatnia, o przebaczeniu i o przełamywaniu uprzedzeń.


?

To typowy dramat z dozą czarnego humoru. Wychodzi on na przeciw problemom osób, które wciąż czekają na rozwiązanie spraw przez policje.


?

Całość podszyto wręcz fenomenalnym humorem, którego musicie doświadczyć.


Proszę czekać…