Kształt wody 2017

The Shape of Water 2017

Big ae8444b2 b8d2 4be1 b901 c0c159b0df5b
81
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 16 lut 2018 (2018-02-16)
  • Światowa premiera 31 sie 2017 (2017-08-31)
  • Gatunek Przygodowy, Dramat, Fantasy, Romans, Thriller
  • Kraj USA
  • Reżyseria Guillermo del Toro
  • Scenariusz Vanessa Taylor
  • Aktorzy Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins

Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa (Sally Hawkins) wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą (Octavia Spencer), odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata.

Recenzje

85

The Shape of Water znajdziemy też elementy kina szpiegowskiego, dreszczowca, tzw. heist movie, także science-fiction i romansu. Del Toro robi z każdego elementu użytek.


80

The Shape of Water ma szansę stać się jedną z największych filmowych baśni naszych czasów.


80

Kształt wody to ukłon meksykańskiego reżysera w kierunku Hollywood. Może dlatego uderza trochę w ckliwy ton, pokazując, że w życiu liczy się bliskość, przyjaźń i miłość. Widzowie lubią takie historie.


80

The Shape of Water jest niczym magiczny rejs po burzliwych wodach, gdzie na końcu wędrówki czeka słońce i ciepło filmowego spełnienia.


80

Nie zmienia to faktu, że konstrukcyjnie i emocjonalnie del Toro prezentuje szczytową formę - jest skupiony na własnej wizji, ale i w pełni świadomy, czym "żywi się" Hollywood i jak połączyć oba te światy.


80

Wspaniała Sally Hawkins potrafi oddać najdrobniejsze wahnięcia emocjonalne swojej bohaterki, posługując się wyłącznie mimiką oraz mową ciała.


?

Konwencja fantasy - jak mało która - pozwala uruchomić wehikuł kinowej magii. Z czego twórca "Labiryntu fauna" skwapliwie korzysta, po raz kolejny kręcąc film pełen rozmachu, dopracowany w najdrobniejszych szczegółach.


?

Guillermo del Toro zdaje się zapomniał uczynić tego samego ze scenariuszem. Przedstawiona historia spływa po człowieku jak woda. Jednak aktorzy starają się ją ratować i wychodzi im to bardzo dobrze.


Proszę czekać…