Człowiek z magicznym pudełkiem 2017

2017

Big 35875d25 6fb0 4bf8 96c4 7dabc517c62b
58
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 17 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
9
Neutralne
1
Negatywne
5
  • Polska premiera 20 paź 2017 (2017-10-20)
  • Światowa premiera 19 wrz 2017 (2017-09-19)
  • Gatunek Romans, Sci-Fi, Dramat
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Bodo Kox
  • Scenariusz Bodo Kox
  • Aktorzy Olga Bołądź, Piotr Polak, Sebastian Stankiewicz

Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama (Piotr Polak) lepsze jutro było wczoraj. Dotknięty amnezją niewiadomego pochodzenia bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w korporacji. W firmie Adam poznaje atrakcyjną Gorię (Olga Bołądź), którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży Adam "utyka" w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.

Recenzje

75

Futurystyczne love-story z teleportującym w czasie radiem, nieszablonowym humorem, zaskakującymi na płaszczyźnie scenariusza i scenografii rozwiązaniami bije na głowę sztampowe rodzime twory romanso-podobne.


70

To film dopracowanym w każdym calu - od fizjonomicznego zestawienia paru głównym bohaterów , przez wspaniałe role długoplanowepo scenograficzne detale pożyczone od Jeana-Pierre'a Jeuneta czy na świetnej ścieżce dźwiękowej kończąc.


70

Film Bodo Koxa to dowód na polepszającą się kondycję polskiego kina, gdyż „Człowiek z magicznym pudełkiem” z powodzeniem mógłby ruszać na podbój zagranicy.


70

"Człowiek z magicznym pudełkiem" jest bowiem dystopijną love story, w której stalinowskie lata pięćdziesiąte i Polska A.D. 2030 – wyraźnie "dobrozmianowa", choćby za sprawą podsycanej przez władze fobii antyimigranckiej – przeglądają się w sobie w...


70

Pośród postmodernistycznej zabawy w filmowe cytaty, opracowuje własną wizję cyberpunku – nieco napuszoną, momentami pretensjonalną, ponad wszystko szczerą i wrażliwą.


70

Ten film, pomimo kilku niedoskonałości, to prawdziwa wizualna petarda. Jest pesymistycznie, ale z nutą nadziei. Magia kina w prawdziwym wydaniu.


70

Polskie science fiction wreszcie powróciło. Nie jest to może najwybitniejsza pozycja w rodzimej kinematografii, ale na pewno warto poświęcić jej uwagę.


70

Człowiek z magicznym pudełkiem to film, który warto zobaczyć, nie tylko aby wspierać rodzime kino, ale także ku przestrodze i zastanowieniu nad naszą przyszłością.


67

Cechuje go charakterystyczna brawura i pozytywne wariactwo, pomieszane z melancholią i delikatnym emocjonalnym podszyciem, które pamiętamy z "Dziewczyny z szafy".


60

Człowiek z magicznym pudełkiem nie jest złym filmem, bo mamy do czynienia z naprawdę solidną i wzbudzającą zainteresowanie próbą stworzenia mądrego kina science fiction w Polsce.


40

W zasadzie ten film mógłbym skomentować w dwoma słowami „szkoda czasu”.


40

Niestety, poza walorami czysto rozrywkowymi (bo w końcu kiedy ostatni raz oglądaliście polskie science fiction?), "Człowiek z magicznym pudełkiem" nie ma za wiele do zaoferowania.


40

Film z wielką wyobraźnią, ale również wielką niechlujnością i brakiem podstawowego składnika - zbudowania wiarygodnej miłości i zaangażowanie w relacje bohaterów.


35

To przyszłość niezachęcająca; nie przez regres mentalności czy wyniszczone blokowiska, a przez naiwną, nieprzemyślaną strukturę i absolutnie niezrozumiałe zasady funkcjonowania.


20

Uświadamiam – ten film jest bardziej pornograficzny od „Smoleńska”.


?

"Człowiek z magicznym pudełkiem" (tym pudełkiem jest kluczowe dla akcji filmu stare radio) to feeria pomysłów różnej klasy, fantazji na temat i obok tematu.


?

Bodo Kox potrafi jak mało kto konstruować światy równoległe. Gorzej wypada wątek romansowy, który powinien być fabularnym paliwem tej historii.


Proszę czekać…