Pierwszy śnieg 2017

The Snowman 2017

Big 6218a3b9 a132 438b 9e70 ad2b087b2a09
47
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 20 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
8
Negatywne
9
  • Polska premiera 13 paź 2017 (2017-10-13)
  • Światowa premiera 07 paź 2017 (2017-10-07)
  • Gatunek Dramat, Kryminał, Horror
  • Kraj Wielka Brytania, Szwecja, USA
  • Reżyseria Tomas Alfredson
  • Scenariusz Hossein Amini, Peter Straughan
  • Aktorzy Michael Fassbender, Rebecca Ferguson, Val Kilmer

Akcja filmu toczy się w norweskiej stolicy. Harry Hole (Michael Fassbender) prowadzi śledztwo w sprawie seryjnego zabójcy, którego znakiem rozpoznawczym jest pozostawiany przez niego na miejscu zbrodni bałwan. Hole nieoczekiwanie znajduje powiązanie z morderstwami sprzed lat.

Recenzje

80

Pierwszy śnieg to więcej niż udany filmowy kryminał, utrzymany w nieśpiesznym tempie, ale cały czas trzymający w napięciu widza. Dwie godziny, a mijają błyskawicznie.


80

W tym filmie nie ma nieznaczących szczegółów i przypadkowych ujęć, a muzyka i szelesty zwiastują niebezpieczeństwo, trzymając w napięciu do samych napisów końcowych.


60

„Pierwszy śnieg” jest zatem odpowiednim seansem na niezobowiązujący wieczór spędzony w kinie.


60

Pierwszy śnieg nie dość, że nie jest dobrą ekranizacją to jeszcze nie powala na nogi jako samodzielne dzieło filmowe.


60

Mimo fascynującej strony wizualnej, dopracowanych detali scenograficznych i dobrej obsady, film pozostawia obojętnym.


60

Pierwszy śnieg to przede wszystkim kino, któremu brakuje emocji i elementu zaskoczenia. To stosunkowo przewidywalna historia, która nie buduje napięcia, a jedynie przeskakuje pomiędzy wątkami.


60

Choć całość jest niezwykle powierzchowna, zbudowana na uproszczeniach i przeskokach, nie można jej odmówić fascynującego klimatu poszukiwania odpowiedzi.


50

Ci widzowie, którzy książki "Pierwszy śnieg" nie znają, mogą być więc całkiem usatysfakcjonowani, ale ci co znają – znacznie mniej.


50

Niby wszystko się zgadza. Niemal wszystkie elementy, które sprawiają, iż kryminały z północy tak dobrze się sprzedają są obecne. Jednak w tym przypadku na ekranie kompletnie to nie działa.


50

"Pierwszy śnieg" z dużą dozą prawdopodobieństwa nie będzie w pełni zaakceptowany przez czytelników pierwowzoru. Łaskawszym okiem na film spojrzą widzowie niezaznajomieni z oryginałem.


40

Klimat, intryga, fabuła i cała reszta skuta lodem schowała się pod grubą warstwą białego puchu.


40

Pierwszy śnieg obiecywał wiele, ale niestety tym razem zostaliśmy oszukani w okrutny sposób. Pozostaje może jedynie na pocieszenie przeczytać książkę, ponieważ według ogólnej opinii jest ona zdecydowanie lepsza, w co wcale nie trudno uwierzyć.


33

Martwi mnie tylko, że „Pierwszy śnieg” kończy się ewidentną zapowiedzią kolejnej części... i trudno powiedzieć, czy to dobrze.


30

"Pierwszy śnieg" to film, który miał wszystko. Rewelacyjnych twórców, gwiazdorską obsadę, Hollywoodzki budżet, a także solidne fundamenty w postaci bestsellerowej powieści.


30

„Pierwszy Śnieg” jest jak zimowa depresja – chcemy aby jak najszybciej się skończył.


30

I bez znajomości książki jest to wyjątkowo słaby film – pozbawiony sensu, tajemnicy oraz napięcia. Jeden z tych seansów, po których szkoda zmarnowanych dwóch godzin swojego życia.


30

Søren Sveistrup, Hossein Amini i Peter Straughan napisali scenariusz – niestety, spadł śnieg przykrywając linie dialogowe, wiatr porwał kilka kartek i została z niego niespójna całość.


30

Emocjonalnie płaski, niewiarygodny i chwilami niezamierzenie śmieszny dreszczowiec klasy B.


20

Bogactwo wyjściowe, twórcze i obsadowe, oraz zmarnowany potencjał.


?

Reżyser miota się pomiędzy kolejnymi wątkami, większość traktuje zbyt dosłownie, a o niektórych zupełnie zapomina.


Proszę czekać…