Pitbull: Ostatni pies 2018

2018

Big cadf2604 40ba 4bd6 a86e 819e006bcc9a
65
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 18 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
11
Neutralne
7
Negatywne
0
  • Polska premiera 15 mar 2018 (2018-03-15)
  • Światowa premiera 12 kwi 2018 (2018-04-12)
  • Gatunek Akcja, Dramat, Kryminał
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Władysław Pasikowski
  • Scenariusz Władysław Pasikowski
  • Aktorzy Marcin Dorociński, Adam Woronowicz, Krzysztof Stroiński

Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału terroru rozpoczynają dochodzenie. Schwytanie sprawcy uważają nie tylko za swój obowiązek, ale też punkt honoru. Niestety, wydział jest przetrzebiony zmianami organizacyjnymi i zwolnieniami. W tej sytuacji, aby stawić czoła gangsterom, stołeczny komendant ściąga do Warszawy rozproszonych po prowincji, doświadczonych policjantów. W stolicy pojawiają się Despero, Metyl oraz – prosto z Waszyngtonu – Nielat, zwany obecnie Quantico. Tymczasem w walce o dominację nad miastem, toczonej między gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci, znaczący gracz – Czarna Wdowa...

Recenzje

80

„Pitbull” Pasikowskiego to nie tylko dobry film, ale też wielki drogowskaz, pokazujący, że autostrada zbudowana przez Vegę, to nie jedyna droga do sukcesu w świecie polskich kryminałów.


75

"Pitbull: Ostatni pies" w reżyserii Władysława Pasikowskiego to Pitbull, na jakiego zasługiwaliśmy. Ciekawa i wciągająca fabuła, rewelacyjne aktorstwo i świetne wykończenie.


70

Nareszcie dostajemy spójną opowieść. Wiemy, jakie są motywacje większości z bohaterów. Dorociński przywraca tej serii dawny blask.


70

Ciężki klimat „Ostatniego psa” nie powala, ale jeżeli spojrzymy z jak wielkiej nicości reżyserowi udało się wyciągnąć tytuł i sprawić, że jest po prostu dobry należy mu okazać wielki szacunek.


70

Misja bohaterów może wydawać się absurdalnie szlachetna, ale Pasikowski potrafi sprawić, że na czas seansu wierzymy w czystość ich intencji - w to, że ryzykują życie dla krótkotrwałej satysfakcji, która gaśnie wraz z kolejnym dniem roboczym.


70

To Pitbull trochę za bardzo obdarty ze szczerości i surowości, którą oferował serial, jednak w dalszym ciągu dający się lubić.


70

Pitbull. Ostatni pies może nie gryzie aż tak mocno i nie rozszarpuje, ale kąsa i nie ma nic wspólnego z udomowionym oraz wytresowanym zwierzęciem.


70

Przepis na sukces, jak się okazuje, jest prosty – ale potrzeba prawdziwego talentu, by potrafić go zrealizować. A Pasikowskiemu niego nie brakuje.


70

Marcin Dorociński udowadnia, że jest jednym z najlepszych polskich aktorów, a postać Despera jest szyta na jego miarę.


70

Przede wszystkim „Pitbull. Ostatni pies” ma to, czego filmom Vegi brakuje – jakość.


70

Ostatni pies przypadnie do gustu większości męskiej widowni. Nie spodziewajcie się jednak przaśności ostatnich filmów Vegi.


60

Może i nowy Pitbull nie jest filmem doskonałym. Ba! Może i ma całkiem sporo wad. Jednak za klimat, aktorów i możliwość poczucia tej atmosfery, która towarzyszyła mi przy oglądaniu oryginalnej części, jestem reżyserowi bardzo wdzięczny.


60

Fanów uspokajam: to najlepsza część serii od czasu pierwszego "Pitbulla".


60

Pasikowski posprzątał buraczany chaos spod znaku Patryka Vegi tworząc obiecujący film, któremu jednak zabrakło dopracowanej fabuły i bardziej starannej realizacji.


50

Pasikowski nie kłamał, nakręcił "Pitbulla" po swojemu, w zasadzie nie oglądając się na Vegę.


50

Pitbull dobrze funkcjonuje jako kryminał, ciekawie punktuje zachowania społeczne i daje prztyczka skorumpowanym politykom, ale brak mu werwy i sensacji.


50

Produkcja Władysława Pasikowskiego podzielona jest na akty, ma zrealizowane zgodnie z kanonami sztuki filmowej otwarcie, ekspozycję, rozwinięcie akcji, jej zwroty, punkt kulminacyjny oraz efektowny finał.


50

Pitbull. Ostatni pies to nakręcony z szacunkiem dla całego filmowego świata Pitbulla oraz widzów kawał sensacyjnego kina.


Proszę czekać…