Blade Runner 2049 2017

2017

Big c899c46d 7d36 434d a68d 08a3903c78ff
83
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 28 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
25
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 06 paź 2017 (2017-10-06)
  • Światowa premiera 04 paź 2017 (2017-10-04)
  • Gatunek Thriller, Sci-Fi
  • Kraj USA, Wielka Brytania, Kanada
  • Reżyseria Denis Villeneuve
  • Scenariusz Michael Green
  • Aktorzy Harrison Ford, Ryan Gosling, Ana de Armas

Rok 2049. Społeczeństwo zostało osłabione przez liczne napięcia między ludźmi a stworzonymi przez nich niewolnikami w wyniku bioinżynierii. W Los Angeles oficer policji K (Ryan Gosling) odkrywa tajemnicę skrywaną przez długi czas i zdolną do zmiany świata, związaną z unicestwieniem ludzkości. Jedyną nadzieją jest znalezienie Ricka Deckarda (Harrison Ford), który zniknął trzydzieści lat temu.

Recenzje

100

„Blade Runner 2049” to bez wątpienia arcydzieło stworzone z ogromnym szacunkiem do materiału źródłowego – co rusz jesteśmy zaskakiwani pomysłowością twórców, która mam nadzieję nie zostanie nigdy stłumiona.


100

Film jest tak dobry, że łatwo jest powtarzać kolejne epitety, w narastającym zachwycie.


95

Film prezentuje przyszłość, która zarówno zachwyca, jak i przeraża. Jest piorunująco piękna, ale i smutna. Taki też jest cały film - trzygodzinne dzieło, do którego z pewnością wrócimy.


90

Fani pierwszej części oraz dobrego i inteligentnego science-fiction dostali mocnego kandydata do tytułu filmu roku.


90

Denis Villeneuve stworzył kontynuację idealną, do której ciężko się przyczepić.


90

Dzieło wybitne, zachwycające obrazem, dopieszczone w drobiazgach, magiczne w wykonaniu, które bije na głowę wszystko to, co widziano w ostatnich latach w filmach z etykietką "science-fiction".


90

Blade Runner 2049 to nie tylko godna kontynuacja kultowego filmu Ridleya Scotta. To dzieło poszerzające wykreowany przed 30 laty świat, obezwładniające wizualnie i co chwile rzucające potężne egzystencjalne bomby.


90

Wizualna maestria tej produkcji sprawia, że widz w trakcie seansu będzie wędrował od irracjonalnego niepokoju w stronę błogosławionego spokoju.


90

Wolna akcja i senne tempo sprawi, że na film na pewno nie wybierze się tylu widzów co na nowe „Gwiezdne wojny”. Jednak jeśli tylko macie trochę czasu, to proszę Was – poświęćcie te 2,5h swojego życia i zobaczcie Blade Runnera 2049.


90

„Blade Runner 2049” byłby według mnie filmem idealnym, gdyby nie wspominany już chybiony podkład dźwiękowy oraz zbytnie przeciąganie wielu ujęć i dialogów.


85

Podobnie jak niegdyś Ridley Scott, Villeneuve nie zadowala się nakręceniem ambitnego filmu gatunkowego. Chce czegoś więcej: mariażu wysokobudżetowego widowiska ze szczerozłotym arthousem.


83

Powstało wyciszone, wręcz ascetyczne kino science-fiction, przeszyte niepokojami współczesności zmuszonej w bólach redefiniować swoją tożsamość. Warto było czekać.


80

To wizualny majstersztyk, które nadbudowuje mitologię oryginalnego filmu w niespodziewane sposoby.


80

Widziałem pierwsze opinie krytyków. Widziałem i niekiedy wątpiłem. Wszystkie te obawy zniknęły. Jak łzy w deszczu. Godny następca legendarnego oryginału.


80

Kanadyjczyk nie eksperymentuje. Pozostaje wiernym nastrojowi i formie, dzięki czemu powstał film ambitny i spektakularny.


80

„Blade Runner 2049” to godny spadkobierca „Łowcy Androidów” – zgrabnie splatający wszystkie wątki z niedopowiedzianego oryginału i równie spektakularny.


80

“Blade Runner 2049” jest bez dwóch zdań najbardziej klimatycznym i ambitnym filmem s-f tego roku i najwolniejszym medytacyjnym blockbusterem ostatnich lat.


80

Ogólnie mówiąc, cała ta neonoir (bo chyba najbardziej mi pasuje gatunkowo) historia, wspomagana solidnym ambientem, jest naprawdę solidnie zrobionym dziełem.


80

Choć nie ustrzegł się pewnych potknięć, nadal pozostaje niesamowicie przemyślanym i rewelacyjnie nakręconym filmem, który bez dwóch zdań może ubiegać się o tytuł pełnoprawnej kontynuacji oryginału.


70

Jeśli to nie jest w 100% udany sequel, to nie wiem, co nim jest.


70

"Łowca androidów" Scotta prezentował wizję, która chwytała za gardło i nawet dziś porusza zmysły, tak wydaje mi się, że "Blade Runner 2049" Villeneuve’a już takiej siły rażenia nie ma.


70

„Time to … go to the cinema”, mimo wszystko.


70

"Blade Runnera 2049" ogląda się dobrze, ale ja w tym facecie, którego spotyka w końcu K, nie rozpoznaję Deckarda, nawet jeśli ma to być Deckard starszy, zmieniony przez doświadczenia filmowego międzyczasu.


70

Twórcy oferują widzowi naprawdę dobre kino. Pomimo wszechobecnego spokoju, wolnego tempa i może momentami prostego scenariusza otrzymujemy dobry powrót w świat replikantów.


67

Fenomenalna wizualna rozpusta „Blade Runnera 2029” trafnie wyolbrzymia pustkę istnienia, którą nieodwracalnie sobie szykujemy - gdy sztuczność osiąga status spełnienia, miłość staje się hologramem, a autentyczność jawi się jako niebezpieczeństwo.


?

Aż chciałoby się głośno wyartykułować – na takiego nowego „Balde Runnera” czekaliśmy.


?

Po pierwszej minucie zapomniałem, że siedzę w kinowym fotelu i chłonąłem wszystkie szczegóły, wszystkie detale, które z taką dbałością dopracowano w tej produkcji.


?

Blade Runner 2049 zapisze się na kartach filmowej historii jako jeden z najlepszych sequeli.


Proszę czekać…