Pomniejszenie 2017

Downsizing 2017

Big 58398b3f 2386 4e60 a6a3 c24617198add
60
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 14 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
9
Negatywne
1
  • Polska premiera 12 sty 2018 (2018-01-12)
  • Światowa premiera 30 sie 2017 (2017-08-30)
  • Gatunek Komedia, Dramat, Sci-Fi
  • Kraj USA, Norwegia
  • Reżyseria Alexander Payne
  • Scenariusz Alexander Payne, Jim Taylor
  • Aktorzy Matt Damon, Christoph Waltz, Hong Chau

Przewrotna satyra na współczesne czasy w doborowej obsadzie. Młody mężczyzna dochodzi do wniosku, że jego życie byłoby lepsze, piękniejsze i wspaniałe, gdyby… się skurczył.

Recenzje

80

"Pomniejszenie" doskonale sprawdza się chociażby jako antyteza głośnego "mother!" - rozbuchanego i rozkochanego w swym katastrofizmie filmu - napomnienia.


80

Pomniejszenie nie umniejsza problemów z jakimi boryka się ludzkość, ale opowiada je w formie dosyć mało dramatycznej, jak na sytuacje.


70

Reżyser ma spore ambicje i wprawne oko, dzięki czemu ten film wykracza poza komediowy anturaż. Pomimo kilku niedociągnięć to lekcja empatii i zrozumienia w sam raz na trudne czasy.


70

Ekscentryczny komediodramat, który w lekkim tonie mówi o sprawach wagi ciężkiej.


60

Payne staje się ofiary wygórowanych ambicji. Podąża na ślepo w kierunku swego przesłania, ignorując wiele rysujących się kwestii i pytań. Jego świat zaczyna się rozsypywać od strony logicznej, a warstwa społeczna i filozoficzna jest zbyt płytka, b...


60

Ładnie zrealizowane, dobrze wyreżyserowane, podejmujące kilka poważniejszych tematów, ale nudne. Szkoda.


60

Payne’owi pomysłu starczyło na zaledwie połowę filmu, a fani jego zwyczajnych opowieści niewiele znajdą tu dla siebie.


60

Pomniejszenie to ciepłe, zabawne i miejscami bardzo inteligentne kino, któremu jednak daleko do najlepszych filmów Alexandra Payne'a.


60

Król skromnych opowieści o skomplikowanych relacjach rodzinnych i przełomowych, dalszych i bliższych podróżach powraca! Najnowszy film Alexandre’a Payne’a – mistrza uciekania od utartych kinowych schematów,


50

Hong Chau doczeka się zapewne za swoja rolę wielu zaszczytów, ale nawet ona nie jest w stanie uratować tego poronionego filmu.


50

"Pomniejszenie", wbrew tytułowi, urasta do rangi wielkiej moralizatorskiej dyskusji o przyszłości naszej planety, ale na szczytnych ambicjach się kończy, bowiem zbyt uproszczona fabuła i nietrafione pomysły na niektóre wątki odciągają uwagę od waż...


50

Pomniejszenie to idealny przykład zmarnowanego potencjału, gdy świetna realizacja i wykreowany świat mijają się zupełnie z druga, przesadzoną stroną, która pomimo, że porusza wyjątkowo istotny problem, zarzuca widza niepotrzebnymi refleksjami.


50

Spośród wszystkich możliwych potencjalnych ścieżek rozwoju fabuły, Pomniejszenie obrało tę najnudniejszą z możliwych.


40

Historia "Pomniejszenia" zupełnie nie porywa. Mdły, ale ciekawy pomysł Alexandra Payne'a, który nie został dobrze przedstawiony.


Proszę czekać…