Fantastyczna kobieta 2017

Una mujer fantástica 2017

Big dc3393fd 062f 4b42 9ec4 bf1b370418ad
75
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
8
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 06 paź 2017 (2017-10-06)
  • Światowa premiera 12 lut 2017 (2017-02-12)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Chile, Niemcy, USA, Hiszpania
  • Reżyseria Sebastián Lelio
  • Scenariusz Sebastián Lelio, Gonzalo Maza
  • Aktorzy Daniela Vega, Francisco Reyes, Luis Gnecco

Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

Recenzje

90

Rzadko spotyka się tak hipnotyzujące spojrzenie - tak hipnotyzującą postać. Daniela Vega, która wcieliła się w tytułową fantastyczną kobietę to ktoś, o kim długo nie będzie można zapomnieć.


80

Łatwo można by "Fantastyczną Kobietę” zaszufladkować jako kino queerowe. To jednak film dużo większy i zbyt drogocenny, by bezrefleksyjnie gdzieś go tak jednoznacznie klasyfikować.


80

U Lelio wszystko to, co odstaje od normy, jest za duże albo za małe, niewystarczające lub nadmierne, piękne bądź odrażające.


75

Prawdziwy girl power movie nafaszerowany mądrą i krzepką refleksją o cudzym strachu przed czymś, co obce i nieznane.


70

I choć kino queer pełne jest podobnych opowieści, mało kto potrafi opowiadać je w tak stylowy, pełny gęstej, niczym w thrillerze, atmosfery, poruszających scen i dialogów, jak chilijski reżyser.


70

Obawiałem się o pewną powtarzalność, jednak Lelio ma jeszcze wiele do powiedzenia i zaoferowania.


70

Kafka spotyka Dolana i wspólnie udają się do krainy nietolerancji. „Fantastyczna kobieta” nie jest manifestem – bardziej art house’owym produktem lewicowych środowisk.


67

Bohaterką tej prostej, ukazanej z intymnej, chwilami zaskakującej perspektywy historii jest kobieta, którą można chyba nazwać niezłomną.


?

Może nie jest aż tak fantastycznie, jak sugeruje tytuł, ale to zdecydowanie pozycja godna uwagi nie tylko w kinie LGBTQ, ale w kinie w ogóle.


Proszę czekać…