Tanna 2015

2015

Big e14d6996 02b9 4155 9bae a0a8c66b2ff8
59
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
3
Negatywne
1
  • Polska premiera 01 wrz 2017 (2017-09-01)
  • Światowa premiera 07 wrz 2015 (2015-09-07)
  • Gatunek Dramat, Romans
  • Kraj Australia, Vanuatu
  • Reżyseria Martin Butler, Bentley Dean
  • Scenariusz Martin Butler, John Collee
  • Aktorzy Mungau Dain, Marie Wawa, Kapan Cook

Tanna to wyspa w Oceanii. Mieszkają tu rdzenne plemiona żyjące zgodnie z lokalnym prawem przodków. Wawa młoda kobieta, kocha Daina potomka wodza. Jednak dziewczynie przypisane jest małżeństwo z członkiem innego plemienia. Dain i Wawa zostają kochankami. W odwecie starszyzna wygania Daina z wioski. Wawa idzie za ukochanym, a wrogie plemię jest żądne zemsty i grozi wojną.

Recenzje

80

"Tanna" - próbą uchwycenia kultury, wierzeń, tradycji, które oparły się globalizacji, choć mimo wszystko muszą się zmienić, by przetrwać. Próbą udaną, niepozbawioną chwilami romantycznych tonów, lecz mimo wszystko szczerą i wartą zobaczenia.


67

"Tanna" opowiada historię bardzo prostą, starą jak świat, możliwą wszędzie tam, gdzie istnieje zwyczaj aranżowania małżeństw.


60

To efektowne stopienie się człowieka z naturą jest kinową ciekawostką pełną prawdziwych emocji.


60

"Tanna" jest dużo mniej wyrafinowana, choć i jej nie brak momentów prawdziwego kinowego piękna. Są nimi przede wszystkim wizualne refreny, powracające regularnie niczym w jakiejś plemiennej pieśni.


50

Tanna to poruszający obraz miłości, która nie może zostać spełniona z egzotyczną wyspą i jej mieszkańcami w tle. I mimo, że to film, który zadaje wiele ważnych pytań to porusza niewielką ilość wątków i momentami nawet bardzo nudzi.


35

Tanna to film, który może satysfakcjonować wizualnie, jednak nie jest w ogóle konsekwentny, próbuje zaciekawić na kilka sposobów, ale nie wychodzi mu to nawet głównym wątkiem...


Proszę czekać…