Tanna 2015

2015

Big e14d6996 02b9 4155 9bae a0a8c66b2ff8
59
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
3
Negatywne
1
  • Polska premiera 01 wrz 2017 (2017-09-01)
  • Światowa premiera 07 wrz 2015 (2015-09-07)
  • Gatunek Dramat, Romans
  • Kraj Australia, Vanuatu
  • Reżyseria Martin Butler, Bentley Dean
  • Scenariusz Martin Butler, John Collee
  • Aktorzy Mungau Dain, Marie Wawa, Kapan Cook

Tanna to wyspa położona na Południowym Pacyfiku, zamieszkana przez ostatnie tradycyjne plemiona żyjące według tzw. Kastom, lokalnego prawa przodków. Młoda Wawa zakochuje się we wnuku wodza, Dainie. Niebawem jednak starszyzna decyduje, aby zamążpójściem dziewczyny przypieczętować rozejm ze zwaśnionym plemieniem Imedinów. Mimo, iż małżeństwa z miłości nie leżą w tutejszej tradycji, młodzi zostają kochankami, za co Dain zostaje wygnany z wioski. Wawa ucieka śladem ukochanego, a znieważeni Imeduni żądają zemsty, grożąc wojną.

Recenzje

80

"Tanna" - próbą uchwycenia kultury, wierzeń, tradycji, które oparły się globalizacji, choć mimo wszystko muszą się zmienić, by przetrwać. Próbą udaną, niepozbawioną chwilami romantycznych tonów, lecz mimo wszystko szczerą i wartą zobaczenia.


67

"Tanna" opowiada historię bardzo prostą, starą jak świat, możliwą wszędzie tam, gdzie istnieje zwyczaj aranżowania małżeństw.


60

To efektowne stopienie się człowieka z naturą jest kinową ciekawostką pełną prawdziwych emocji.


60

"Tanna" jest dużo mniej wyrafinowana, choć i jej nie brak momentów prawdziwego kinowego piękna. Są nimi przede wszystkim wizualne refreny, powracające regularnie niczym w jakiejś plemiennej pieśni.


50

Tanna to poruszający obraz miłości, która nie może zostać spełniona z egzotyczną wyspą i jej mieszkańcami w tle. I mimo, że to film, który zadaje wiele ważnych pytań to porusza niewielką ilość wątków i momentami nawet bardzo nudzi.


35

Tanna to film, który może satysfakcjonować wizualnie, jednak nie jest w ogóle konsekwentny, próbuje zaciekawić na kilka sposobów, ale nie wychodzi mu to nawet głównym wątkiem...


Proszę czekać…