Piękny kraj 2017

God's Own Country 2017

Big 8ed13551 9f4a 4c84 8c1f 8402175204a2
67
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
2
Negatywne
1
  • Polska premiera 22 wrz 2017 (2017-09-22)
  • Światowa premiera 23 sty 2017 (2017-01-23)
  • Gatunek Dramat, Romans
  • Kraj Wielka Brytania
  • Reżyseria Francis Lee
  • Scenariusz Francis Lee
  • Aktorzy Josh O'Connor, Alec Secareanu, Gemma Jones

Johnny zajmuje się rodzinną farmą na prowincji w Północnej Anglii z dala od miasta. Ciężką, fizyczną pracę odreagowuje upijaniem się w lokalnym pubie i przypadkowym seksem. Kiedy na farmę przyjeżdża przystojny imigrant z Rumunii, Johnny odkrywa w sobie uczucia, których wcześniej nie znał. Wspólna praca na pastwiskach zbliża ich do siebie i daje Johnny'emu nadzieję na zmiany.

Recenzje

83

"Piękny kraj" to gejowskie kino nie tylko dla gejów. Sfrustrowany farmer, rumuński emigrant i posępny krajobraz północnej Anglii.


80

"Piękny kraj" chwyta za serce, wzrusza i rozgrzewa wiarą w prawdziwą więź, która łączy bliski i obcych sobie ludzi. Jest to możliwe, ponieważ reżyser znalazł sposób, by proces, który rozgrywa się między dwoma bohaterami, stał się także doświadczen...


80

Czy romans nazwany współczesną wersją Tajemnicy Brokeback Mountain może uniknąć powielania schematów? Okazuje się, że może.


70

Strach przed odrzuceniem przez bliskich, homofobią otoczenia, czy całkowitym zaangażowaniem to tematy, które Lee zarysowuje bardzo wyraźnie w scenariuszu.


70

„Piękny kraj” uwodzi widza, nawet mimo swojej prostoty w formie. Lee nie bawi się w wizualne fajerwerki, w pompatyczną muzykę czy szalone twisty fabularne – to całkowicie nie jego bajka.


60

Chłodne angielskie równiny świetnie kontrastują z ciepłem narastającego uczucia między dwójką bohaterów, a niezurbanizowane krajobrazy pogłębiają tylko iluzję kojącego osamotnienia.


60

Ten film to piękno dojrzewania do miłości.


30

To historia, która śmiało, bez skrępowania udowadnia, jak łatwo się rozebrać z ubrań, a jak ciężko ze swojej powłoki ochronnej hodowanej przez lata zachowaniem rodziny, miejscem, samotnością i strachem przed zranieniem.


Proszę czekać…