American Assassin 2017

2017

Big a0b467ee 1dd2 4883 af0f 1f5e38664584
36
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 13 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
2
Negatywne
6
  • Polska premiera 15 wrz 2017 (2017-09-15)
  • Światowa premiera 08 wrz 2017 (2017-09-08)
  • Gatunek Akcja, Thriller
  • Kraj USA
  • Reżyseria Michael Cuesta
  • Scenariusz Michael Finch, Stephen Schiff
  • Aktorzy Scott Adkins, Taylor Kitsch, Dylan O'Brien

Mitch Rapp (Dylan O’Brien) stracił ukochaną w ataku terrorystycznym. Od tej chwili jego jedynym celem jest zemsta. Oficer szkoleniowy CIA Stan Hurley (Michael Keaton) wie, że taki człowiek to dla agencji skarb. Szczególnie jeśli uda się go wzbogacić o pewien szczególny zestaw umiejętności, który uczyni go maszyną do zadań specjalnych. Hurley potrafi tego dokonać. Zanim szkolenie dobiegnie końca Mitch będzie miał okazję wykazać się w akcji. Według danych wywiadu grupa terrorystów planuje atak z użyciem ładunku atomowego. Wiele wskazuje na to, że jednym z nich jest dawny uczeń Hurleya. Kogoś takiego może wytropić i zneutralizować tylko ktoś taki jak Mitch Rapp.

Recenzje

70

Film nie jest arcydziełem, ale bardzo fajnie mi się go oglądało i w sumie to mi się podobał.


50

Mniej zabawy w kino dla dorosłych, więcej niespodzianek dla wiecznych dzieci.


46

Potworek nie będący przyjemnym kinem rozrywkowym, a jednocześnie nie nadający się na poważny dramat.


40

American Assassin to typowe średnie kino klasy B z ciekawą obsadą, z której reżyser praktycznie nic nie wyciągnął. Mamy tu masę zmarnowanego potencjału i bezsensowne zakończenie.


30

"American Assassin" w początkowych kadrach oferuje nam ciekawie rozwijające się kino szpiegowskie z dominującym motywem zemsty, ale bardzo szybko wjeżdża na tory przeciętnego sensacyjniaka z przeładowaną liczbą wątków.


30

American Assassin bardzo sprytnie udaje nowatorstwo, ale tak naprawdę bierze z wielu filmów i przefiltrowuje to na swój. Wiele hałasu nie nadrobi symulowania czegoś oryginalnego w kinie.


20

Film Cuesty w tych warunkach politycznych, szczególnie w kwestii uchodźców, podbija nastroje niechęci i agresji. Próżno twórcy ratują się bajeczkami o winie rządu amerykańskiego.


20

Piękne kobiety, twardzi mężczyźni i ostra amunicja – wszystko skompilowane zostaje w najbardziej dławiących kliszach amerykańskiego kina patriotycznego z biało-granatowo-czerwoną flagą powiewającą na tle płomieni.


17

Sensacyjny? Kino akcji? W każdym razie "American Assassin" to marny film.


?

Film celnie pokazuje, jak w dzisiejszych czasach możemy być narażeni na ataki terrorystyczne ze strony Państwa Islamskiego czy innych grup tego typu. To temat wyjątkowo aktualny i ważny.


?

To kino klasy B, pełne klisz i skrótów typowych dla gatunku kina sensacyjno-szpiegowskiego.


?

Ciekawa historia, świetna obsada i niemały budżet. Zwiastuny obiecywały dobre kino akcji, a do kina ściągnęli mnie O'Brien z Keatonem. Z sali wyszedłem z jedną myślą - po kilku modyfikacjach można by z tego zrobić naprawdę dobry serial.


?

Walki na noże, wybuchy, pranie się po twarzach w rozpędzonej motorówce, strzelaniny, pościgi samochodowe. Są momenty, przy których na dłuższą chwilę można wstrzymać oddech.


Proszę czekać…