Party 2017/I

The Party 2017/I

Big 5d56edbb 9619 402f 8620 f6decc47b7fd
69
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 11 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
7
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 05 sty 2018 (2018-01-05)
  • Światowa premiera 13 lut 2017 (2017-02-13)
  • Gatunek Komedia, Dramat
  • Kraj Wielka Brytania
  • Reżyseria Sally Potter
  • Scenariusz Sally Potter
  • Aktorzy Patricia Clarkson, Bruno Ganz, Cherry Jones

Janet (Kristin Scott Thomas) organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministrę zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są sarkastyczna April (Patricia Clarkson) i jej mąż Gottfried (Bruno Ganz), zwolennik medycyny alternatywnej; para wyzwolonych lesbijek – Martha (Cherry Jones) oraz jej o kilkanaście lat młodsza partnerka Jinny (Emily Mortimer); dziwnie podenerwowany bankier Tom (Cillian Murphy), który zaczyna imprezę od wciągnięcia kreski kokainy w toalecie. Tymczasem mąż gospodyni, Bill (Timothy Spall), zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta...

Recenzje

80

The Party to party animal, którego rozmachu nikt się nie spodziewa.


80

Potter jest bezlitosna w budowaniu satyry na brytyjskiej społeczeństwo. Nie oszczędza liberalnych elit.


80

Odrobina typowo brytyjskiego humoru nikomu jeszcze nie zaszkodziła, choć ukazanie go w iście teatralnej formie zdecydowanie nie każdemu się spodoba (a szkoda).


70

„Party” jest swoistą karykaturą współczesnego społeczeństwa. Na seansie wiele razy wybuchamy śmiechem ponieważ przekomarzanie się często jest przyczyną komizmu.


70

"Party" Sally Potter, choć nie jest żadną rewolucją ani niczym nadzwyczaj odkrywczym potrafi zaintrygować i urzec nas swoim unikalnym klimatem.


70

Party to kino kameralne, ale ta skromna opowieść aż kipi od emocji. I można tylko pogratulować Sally Potter, że postawiła tylko na trzy elementy: prawdę, dopracowany scenariusz i świetnych aktorów, bo efekt tej prostej układanki jest znakomity.


67

Komediodramat z cyklu "nieudane przyjęcie". Celem satyrycznego ataku Sally Potter jest tu hipokryzja burżujów.


50

Ciekawy pomysł na scenariusz i doborowa obsada nie zawsze są kluczem do sukcesu. W przypadku "Party" elitarna niedostępność działa na niekorzyść. W ciągu 70 minut poznajemy zaledwie zarys historii, która o wiele lepiej mogłaby wybrzmieć na deskach...


50

Potter z pomocą operatora i czarno-białych zdjęć stara się szukać różych, niespodziewanych punktów widzenia, uzyskując w wielu momentach ciekawy efekt. Ale ani przesłanie Party, czyli kąśliwa polityczno-społeczna satyra, ani dobre aktorstwo nie sp...


?

To ten rodzaj imprezy, gdy sytuacja wymyka się spod kontroli, a gospodarz musi poradzić sobie z niesfornymi gośćmi. "Party" Sally Potter oferuje dobrze zrealizowany i mistrzowsko zagrany, przez siedmiu wspaniałych, zabawny dramat.


?

Film nie tylko bawi swoim absurdem, czy też rzuca odważne komentarze dotyczące politycznego „stanu rzeczy”, ale zachwyca swoją skromną formą, stawiając na piedestale sztukę aktorstwa.


Proszę czekać…