Serce miłości 2017

2017

Big 5f0401d8 e1a6 43ea aea9 168d94c2c934
78
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 12 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
9
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 01 gru 2017 (2017-12-01)
  • Światowa premiera 30 sty 2017 (2017-01-30)
  • Gatunek Obyczajowy, Dramat
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Łukasz Ronduda
  • Scenariusz Robert Bolesto
  • Aktorzy Justyna Wasilewska, Jacek Poniedziałek, Magdalena Cielecka

Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy – wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna forma. I odwrotnie – sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji.

Recenzje

90

Ronduda pokazuje nam artystów współczesnych nie po to, by udowodnić, że sztuka nowoczesna nie błądzi i nie zawiera w sobie elementów narcystycznych.


83

"Serce miłości" to portret pary polskich artystów, których symbiotyczny związek przypomina niekończący się performance. Film może stanowić wyzwanie dla widza, ale nie należy do kategorii hermetycznych przeżyć dla nielicznych.


80

Łukasz Ronduda (reżyser) wydaje się rozumieć całą tę otoczkę na tyle dobrze, że jest nam (widzom) w stanie opowiedzieć ją w taki sposób, że raczej nie obrazi koneserów, ale też i zachęci amatorów.


80

Serce miłości, to film w którym każde ze słów w tytule zostaje podważone na przykładzie naszych bohaterów, a ich istnienie ostatecznie odmitologizowane w tak piękny, ale bolesny sposób.


80

W ostatnim czasie w kinach dostaliśmy kilka bardzo dobrych polskich produkcji i śmiało mogę powiedzieć, że Serce miłości także wpisuje się w ten świetny poziom naszego rodzimego kina.


75

"Serce miłości" pozwala głęboko zanurzyć się w ekranowej rzeczywistości, wejść z butami w życie bohaterów i rozgościć się. Najpierw ogląda się ich z mieszanką zaciekawienia i rozbawienia, ale z czasem przychodzi też zrozumienie.


70

Dajcie się ponieść temu impresyjnemu doznaniu i posmakujcie twórczego eksperymentowania, które zazwyczaj można odnaleźć jedynie w polskim filmie animowanym.


70

To urzekający świeżością, odważnie eksperymentujący z formą film o burzliwym związku artystów, w którym para nieustannie szamocze się między wspólnym dzieleniem życia a chęcią dominacji.


70

Serce miłości to pełen intelektualnych gier film, którego inspirujący klimat zachęca do zagłębienia się w historię bohaterów. Wyjątkowy świat, który niektórych może zaciekawić, innych wystarczyć, wizja codzienności oczami artystów.


?

„Serce miłości” momentami bawi, momentami wzrusza, ale przede wszystkim pozwala odbiorcy obserwować wiernie oddane życie głównych bohaterów i daje możliwość obserwacji procesu tworzenia ich oryginalnej i wysublimowanej sztuki.


?

Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska tworzą w filmie duet, który zapamiętam na długo.


?

„Serce miłości” to nie wiwisekcja związku, ale czuła i inteligentna obserwacja. Reżyser udowadnia, że ma w sobie ciekawość sztuki i mechanizmów jej powstawania.


Proszę czekać…