Fatima. Ostatnia tajemnica 2017

Fátima, el último misterio 2017

Big ec393e5c e59e 4081 9d08 e01c6cf5d624
30
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 3 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
0
Negatywne
1
  • Polska premiera 18 sie 2017 (2017-08-18)
  • Światowa premiera 05 maj 2017 (2017-05-05)
  • Gatunek Dokumentalny
  • Kraj Hiszpania
  • Reżyseria Andrés Garrigó
  • Scenariusz Andrés Garrigó, Pedro Delgado
  • Aktorzy Eva Higueras, Fran Calvo, Carlos Cañas

Monica, poszukująca pracy montażystka, dostaje propozycję zmontowania filmu o konsekwencjach objawień fatimskich. Jako agnostyczka przyjmuje zlecenie z niechęcią. Podczas pracy przed jej oczami przewinie się kronika nadzwyczajnych wydarzeń, które zmącą jej spokój, aby w końcu na zawsze odmienić jej życie. Czy objawienia fatimskie naznaczyły historię świata? Dziwne „zbiegi okoliczności” wskazują, że tajemnicze objawienia z Fatimy wpłynęły na bieg historii ostatnich stu lat! Intrygujący obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu. Ujawnia nieznane fakty i przedstawia fascynujący przegląd zdarzeń, które na długo zapadną w pamięć i serca widzów. Dodatkową niespodzianką dla polskich odbiorców będzie odkrycie, jak wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.

Recenzje

30

Jednak forma, którą przybiera narracja, może mieć wartość jedynie dla wierzących i już dawno przekonanych, którzy wolą utwierdzać się w swoich poglądach, niż zadawać na nowo jakiekolwiek pytania.


?

Film Andrésa Garrigó to produkcja o typowo telewizyjnej jakości, nie siląca się na oryginalność formy.


?

W tym bardzo ambitnym, najeżonym odsyłaczami do Dostojewskiego i Bernharda filmie, najlepiej wypadają sceny bezinteresowne, bez mała liryczne, które szorstkość zachowań bohaterów nicują egzystencjalnym smutkiem.


Proszę czekać…