Bodyguard Zawodowiec 2017

The Hitman's Bodyguard 2017

Big ee0a2f44 4412 4815 928f 15baed363129
56
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 13 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
8
Negatywne
2
  • Polska premiera 18 sie 2017 (2017-08-18)
  • Światowa premiera 10 sie 2017 (2017-08-10)
  • Gatunek Akcja, Komedia
  • Kraj USA, Chiny, Holandia, Bułgaria
  • Reżyseria Patrick Hughes
  • Scenariusz Tom O'Connor
  • Aktorzy Ryan Reynolds, Salma Hayek, Samuel L. Jackson

Michael Bryce (Ryan Reynolds) jest najlepszym ochroniarzem na świecie. Niektórzy twierdzą, że jeśli chroni cię Smith, stajesz się nieśmiertelny. Jednak tym razem zadanie może przerosnąć nawet jego. Smith ma przetransportować przez pół świata byłego płatnego zabójcę (Samuel L. Jackson), który zdecydował się zeznawać przeciw zbrodniarzowi wojennemu, którego reżim ma na sumieniu tysiące istnień. Ich tropem rusza cała armia agentów, płatnych morderców i łowców nagród, a po drodze okaże się, że nie tylko ich życie będzie zagrożone. Oskarżony zbrodniarz jest gotowy skorzystać z pomocy terrorystów, byle nie dopuścić do procesu.

Recenzje

77

Nie uświadczymy tutaj zawiłej intrygi czy zaskakujących zwrotów akcji, ale czy to źle? Film oferuje nam za to olbrzymią dawkę śmiechu i świetnego kina akcji.


67

Normalnie pewnie bym wybrzydzał, szczególnie że trochę to wszystko przydługie, ale jak na koniec wakacji się nada.


60

Być może to po prostu znak czasów - nasza ponura rzeczywistość nie do końca przystaje do konwencji poczciwego kina sensacyjnego sprzed lat.


60

Reynolds i Jackson tworzą całkiem zabawny i zgrany duet.


60

Znajdzie się tu wszystko, o czym fan "Zabójczej broni" czy "48 godzin" marzy: eksplodujące od iskry auta, kuloodporni twardziele machający gnatami, męskie pogadanki o kobietach i pracy oraz cała masa niecenzuralnych żartów polanych soczystą porcją...


60

Stojący za kamerą Patrick Hughes zapewni nam odpowiednie tempo i kilka zwrotów akcji, ale trudno mówić tu o czymkolwiek innowacyjnym.


60

To przede wszystkim znakomita laurka, podpisana przez Jacksona, Reynoldsa i Hayek – wysłana do fanów na całym świecie, bez których aktorzy nie mieliby czego szukać na hollywoodzkich salonach i za to dziękują im w filmie.


50

W rękach lepszego reżysera, który nie miotałby się między konwencjami, nawet z dokładnie tą samą paczką aktorską wyszłoby o wiele soczyściej, a tak obejrzeć, zapomnieć, pozastanawiać się, jak łatwo można byłoby taki film naprawić.


50

"Bodyguard Zawodowiec" to bardzo przeciętne kino akcji, pełne czerstwych dowcipów, opartych głównie na przekleństwach, i – jak na historię, w której istotny jest czas –pozbawione napięcia. Z drugiej strony, dzięki wysiłkowi Jacksona całość ogląda ...


50

Film w którym próbowano umieścić niemal wszystko a zapomniano o dobrym scenariuszu. Dzięki temu na ekrany kin trafiła nijaka, pseudo komediowa i bardzo przewidywalna wydmuszka.


40

Nierówny to film, który nie spełnia składanych obietnic. Czas zanurkować z logiką w amsterdamskim kanale i szybko zapomnieć o tym wakacyjnym wypadku.


40

Dzieło Hughesa to nudny zestaw atrakcyjnych scen, które są w stanie po jakimś czasie znudzić każdego, kto kiedykolwiek widział film akcji.


?

Przyzwoite, dobrze zagrane, choć schematyczne kino akcji z humorem na różnym poziomie.


Proszę czekać…