Gra cieni 2016

The Age of Shadows 2016

Big f724c829 0d77 45b8 bde7 010b64dc8d3d
69
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 11 sie 2017 (2017-08-11)
  • Światowa premiera 03 wrz 2016 (2016-09-03)
  • Gatunek Akcja, Dramat, Thriller
  • Kraj Korea Południowa
  • Reżyseria Jee-woon Kim
  • Scenariusz Jee-woon Kim
  • Aktorzy Byung-hun Lee, Yoo Gong, Kang-ho Song

Lata 20-te XX wieku, Korea znajduje się pod japońską okupacją. Lee Jung-chool, były członek koreańskiego ruchu oporu, a teraz oficer japońskiej policji, otrzymuje specjalną misję zinfiltrowania ruchu walczącego o niepodległość Korei. Policjant poznaje się z Kim Woo-Jinem, handlarzem dziełami sztuki, który w rzeczywistości jest lokalnym przywódcą ruchu oporu. Choć obaj mężczyźni znają swoją prawdziwą tożsamość i intencje, podejmują ryzykowną grę. Gdy członkowie ruch oporu wyruszają do Szanghaju, żeby zdobyć materiały wybuchowe, które mają zamiar podłożyć w siedzibie japońskiego rządu w Seulu, Lee Jung-Chool i japoński oficer Hashimoto wyruszają za nimi w pościg. Nagle okazuje się, że informację o planowanych działaniach wyciekają z obu stron, ale nikt nie ma pojęcia kim są informatorzy.

Recenzje

70

"Gra cieni" to film bardzo organiczny, dowód, że klasycznie hollywoodzką inscenizację można przekuwać na świeży ekranowy efekt.


70

Grze cieni nawet jak fabuła przynosi pewien niedosyt, to wynagradza wszystko elegancki styl, inscenizacja oraz pomysłowe sceny akcji.


70

Niektóre elementy tutaj do siebie nie przystają, ale całość jest bardzo atrakcyjnym i intrygującym thrillerem spod ręki jednego z najbardziej utalentowanych współczesnych azjatyckich reżyserów.


70

​​"Gra cieni" to przepięknie zainscenizowany, rasowy film szpiegowski z plejadą południowokoreańskich gwiazd w obsadzie. Ni mniej, ni więcej.


67

Sceny akcji zostały świetnie zmontowane i poprowadzone od strony choreograficznej, a dopełnia je sugestywnie ukazana przemoc.


Proszę czekać…