Kingsman: Złoty krąg 2017

Kingsman: The Golden Circle 2017

Big ee1627fa ef8b 44d0 91e1 b54d4f6a5d79
62
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 13 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
7
Neutralne
6
Negatywne
0
  • Polska premiera 22 wrz 2017 (2017-09-22)
  • Światowa premiera 20 wrz 2017 (2017-09-20)
  • Gatunek Akcja, Przygodowy, Komedia
  • Kraj USA, Wielka Brytania
  • Reżyseria Matthew Vaughn
  • Scenariusz Jane Goldman, Matthew Vaughn
  • Aktorzy Taron Egerton, Channing Tatum, Julianne Moore

Kontynuacja przeboju Kingsman: Tajne służby, który zrewolucjonizował kino szpiegowskie i wprowadził na ekran agentów nowej generacji. Tym razem nasi bohaterowie stają w obliczu wyjątkowego wyzwania. Gdy ich kwatera zostaje zniszczona, a los świata zawisa na włosku, brytyjscy agenci odkrywają, że w Stanach Zjednoczonych istnieje sprzymierzona organizacja szpiegowska o równie długiej i bogatej historii. Przedstawiciele dwóch elitarnych organizacji muszą teraz zapomnieć o dzielących ich różnicach i wspólnie stawić czoło nieobliczalnemu wrogowi, który dąży do władzy nad światem. Gra idzie o wyjątkowo wysoką stawkę, ale dla Eggsy’ego nie ma nic trudnego.

Recenzje

90

Niesłychanie udana kontynuacja, która oprócz dostarczenia nam całej masy fenomenalnej rozrywki na wysokim poziomie, nie boi się również poświęcić czasu na rozwinięcie swoich bohaterów.


70

Kingsman: Złoty krąg to film, którego akcja pędzi, niczym taksówka z rozpoczynającej sekwencji pościgu, której mógłby pozazdrościć niejeden film z serii o Jamesie Bondzie.


70

Dla niektórych ten film okaże się zbyt ekscesywny. Ja zaśmiewałem się w najlepsze.


70

Przede wszystkim wartka fabuła przeplatana świetnym humorem lecz niestety zabrakło efektu ”wow” jak przy „Tajnych służbach”.


70

Feminizujący widzowie będą pewnie drzeć szaty nad uwłaczającym wizerunkiem kobiet w filmie, zaś fani Channinga Tatuma i Jeffa Bridgesa słusznie oburzą się, że reżyser nie wykorzystuje potencjału obu aktorów.


67

„Kingsman. Złoty krąg” to kawał dobrej rozrywki, która powinna trafić w niejeden gust.


67

Bohaterowie z licencją na wybuchową zabawę pozostają całkiem skuteczni, choć sam film nie jest już tak udany.


60

Mimo pewnych rozprężeń, seria zachowuje dalej charyzmę, wyobraźnię i jest hurtowo rozrywkowym kinem, które ma coś więcej prócz gadżetów i przyspieszonego tętna fabularnego.


50

Nie ma już tej świeżości, tej energii, tego wyważenia i pomysłowości – dekonstruujący gatunek pastisz filmów szpiegowskich zamienił się w rozwleczoną komedyjkę, która kończy się uczuciem zdezorientowania.


50

Najnowszy obraz Vaughn to produkt, który ma odcinać kupony od sukcesu odświeżanego Kingsmana: Tajnych służb. Rozpędzona rozrywkowa machina obliczona na zysk i tanią atrakcję.


50

Matthew Vaughn stracił wyczucie i w kontynuacji zaskakującego przeboju Kingsman tak bardzo podkręcił, cóż, w zasadzie wszystko, że stworzył parodię poprzedniego filmu, który i tak przecież był już poniekąd parodią. Efekt jest ciężkostrawny.


50

Wszystko jest zrobione tutaj na pół gwizdka – kampowa estetyka wieje nudą, twórcy zupełnie nie mają pomysłu na rozwinięcie II aktu i tylko kolejne znakomite choreografie walk wynoszą drugą odsłonę „Kingsman” ponad znamiona szarej przeciętności.


45

Z pierwszej części zostały tylko popłuczyny, smakujące niczym tani burbon pędzony pod szyldem szlachetnej whisky.


Proszę czekać…