Louise nad morzem 2016

Louise en hiver 2016

Big 005d2a2d 1ca4 4214 905c 3d92eeaf6595
69
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 15 gru 2017 (2017-12-15)
  • Światowa premiera 15 cze 2016 (2016-06-15)
  • Gatunek Animowany
  • Kraj Francja, Kanada
  • Reżyseria Jean-François Laguionie
  • Scenariusz Jean-François Laguionie
  • Aktorzy Dominique Frot, Diane Dassigny, Antony Hickling

Louise, starsza pani, znalazła się na mieliźnie w nadmorskim kurorcie Biligen. Stało się tak, bo ostatni pociąg w tym sezonie opuścił stację. Miasto jest opuszczone. Ale daleka jest od paniki. Nieustraszona Louise postanawia zatrzymać się tu, bez względu na to, co ją czeka. A najgorsze dopiero się robi: zła pogoda, ulewne deszcze, wysokie przypływy, brak elektryczności i komunikacji. W takich okolicznościach nie powinna przetrwać zimy. Ale nowa pani Robinson musi osiągnąć swój cel.

Recenzje

80

"Louise nad morzem" - stonowana w kolorystyce, wypełniona pastelowymi tonami, przestrzenią i urokliwymi krajobrazami - jest piękna wizualnie, ale ujmuje również prostą i głęboką zarazem opowieścią.


70

To opowiadanie o kobiecie, która – jak sama stwierdza – może robić wszystko i nic. Nauczyła się żyć w zastanych warunkach, a jej ulubioną częścią dnia jest odkrywanie. Kompozycja klamrowa budzi uśmiech i uruchamia ciągoty do analizy obrazu.


67

Podobnie jak oglądany nie tak dawno w kinach „Czerwony żółw”, to film starszego twórcy. Być może dlatego z ekranu emanuje spokój, charakterystyczny dla kogoś, kto miał już czas zrozumieć, czym jest życie.


60

Laguionie urzeka, nawet jeśli miejscami gubi naszą uwagę, rozcieńcza opowieść w kalejdoskopie wynurzających się z onirycznej toni wspomnień bohaterki.


Proszę czekać…