Louise nad morzem 2016

Louise en hiver 2016

Big 005d2a2d 1ca4 4214 905c 3d92eeaf6595
69
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 15 gru 2017 (2017-12-15)
  • Światowa premiera 15 cze 2016 (2016-06-15)
  • Gatunek Animowany
  • Kraj Francja, Kanada
  • Reżyseria Jean-François Laguionie
  • Scenariusz Jean-François Laguionie
  • Aktorzy Dominique Frot, Diane Dassigny, Antony Hickling

Tytułowa Louise to staruszka, która utknęła w nadmorskim kurorcie, po tym jak odjechał ostatni w tym sezonie pociąg. Zanosi się na to, że szanse na wydostanie się są zerowe. Louise nie wpada w panikę i postanawia przetrwać samotnie zimę. Nie będzie to łatwe. Z czasem jednak ulewne deszcze, przypływy czy brak ludzi, przestają jej doskwierać tak mocno, jak na początku. Mimo, że Louise brakuje tak wielu doczesnych rzeczy, znajduje coś bezcennego - wiarę w siebie. Staruszka zaczyna traktować swoją sytuację jako wyzwanie. Ma zamiar przetrwać stawiając czoła żywiołom i swym trudnym wspomnieniom, które znalazły idealną okazję na wzięcie udziału w przygodzie…

Recenzje

80

"Louise nad morzem" - stonowana w kolorystyce, wypełniona pastelowymi tonami, przestrzenią i urokliwymi krajobrazami - jest piękna wizualnie, ale ujmuje również prostą i głęboką zarazem opowieścią.


70

To opowiadanie o kobiecie, która – jak sama stwierdza – może robić wszystko i nic. Nauczyła się żyć w zastanych warunkach, a jej ulubioną częścią dnia jest odkrywanie. Kompozycja klamrowa budzi uśmiech i uruchamia ciągoty do analizy obrazu.


67

Podobnie jak oglądany nie tak dawno w kinach „Czerwony żółw”, to film starszego twórcy. Być może dlatego z ekranu emanuje spokój, charakterystyczny dla kogoś, kto miał już czas zrozumieć, czym jest życie.


60

Laguionie urzeka, nawet jeśli miejscami gubi naszą uwagę, rozcieńcza opowieść w kalejdoskopie wynurzających się z onirycznej toni wspomnień bohaterki.


Proszę czekać…