Powiernik królowej 2017

Victoria and Abdul 2017

Big d12edff8 9150 4fac 9c2a 6401dac2d4ee
56
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
4
Negatywne
1
  • Polska premiera 15 wrz 2017 (2017-09-15)
  • Światowa premiera 03 wrz 2017 (2017-09-03)
  • Gatunek Biograficzny, Dramat
  • Kraj Wielka Brytania, USA
  • Reżyseria Stephen Frears
  • Scenariusz Lee Hall
  • Aktorzy Judi Dench, Ali Fazal, Eddie Izzard

Historia niezwykłej przyjaźni, jaka połączyła brytyjską królową Wiktorię z Abdulem Karimem, indyjskim muzułmaninem, który towarzyszył jej i służył przez ostatnie 15 lat panowania królowej. Wiktoria nadała mu tytuł „munshi”, sekretarza, ale także nauczyciela. Platoniczna relacja łącząca oboje była źródłem plotek i niepokoju na brytyjskim dworze. Spekuluje się, że to dzięki wpływowi Abdula Karima polityka zagraniczna kraju i silny, bezkompromisowy charakter królowej uległy złagodzeniu.

Recenzje

60

Powiernik królowej to lekki i nieco powierzchowny film o duchowej relacji między dwojgiem ludzi. O porozumieniu dusz i chwilach radości u schyłku życia.


60

"Powiernik królowej" jest najlepszy, gdy drwi sobie z nadętej dworskiej etykiety, a także zagląda za parawan mitu o Wiktorii, której panowanie uważa się za złoty okres imperium brytyjskiego.


60

Chcąc podsumować "Powiernika królowej" jednym przymiotnikiem, skłaniałbym się ku słowu "przyjemny".


60

Powiernik Królowej to film ciekawy, poszerzający znacząco wiedzę widzów na temat życia królowej Wiktorii, jednak nie jest to dzieło wybitne.


40

„Powiernik królowej” to nic innego, jak pomysł na zgrabną krótkometrażówkę, niepotrzebnie rozciągniętą do formatu pełnego metrażu.


?

Bez problemu można dostrzec dbałość o szczegóły, zwłaszcza w scenie uroczystej kolacji. Choć dialogi momentami bawią, a sama postać Abdula jest bardzo rozczulająca, film ciągnie się bez końca.


Proszę czekać…