Tulipanowa gorączka 2017

Tulip Fever 2017

Big 242cc688 2f76 4102 bcfb 21c322519e58
52
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 13 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
9
Negatywne
1
  • Polska premiera 08 wrz 2017 (2017-09-08)
  • Światowa premiera 24 lut 2017 (2017-02-24)
  • Gatunek Dramat, Romans
  • Kraj USA, Wielka Brytania
  • Reżyseria Justin Chadwick
  • Scenariusz Tom Stoppard
  • Aktorzy Holliday Grainger, Alicia Vikander, Cara Delevingne

W siedemnastym wieku w Amsterdamie wybucha mania tulipanowa. Malarz Jan Van Loos (Dane DeHaan) zakochuje się w młodej zamężnej kobiecie Sophii (Alicia Vikander). Ma zlecenie namalowania jej portretu. Kochankowie decydują się złączyć razem i uciec sprzedając cenną cebulkę tulipana.

Recenzje

70

Między kochankami wprawdzie brak ekranowej chemii, jednak całość historii, a przede wszystkim poboczne wątki, wyszukane kostiumy i cielesne uniesienia gwarantują brak nudy podczas seansu.


60

Tulipanowa gorączka przypomina thriller, w którym każdy jest ofiarą swoich żądzy. Ekran podbiły kobiety i wizualna wrażliwość Eigila Brylda, który tworzy kadry nawiązujące do holenderskich malarzy.


55

Filmy powinno się przede wszystkim przeżywać. A gdyby nie magnetyzm odtwórczyni głównej roli, Tulipanową gorączkę można byłoby z powodzeniem przespać.


55

Kolejna produkcja, w której twórcy odhaczyli wszystkie potrzebne składniki do osiągnięcia sukcesu, ale zapomnieli o najważniejszym, czyli fabule.


50

Gdyby przyrównać "Tulipanową gorączkę" do kwiatu, nie otrzymamy ani tulipana, ani nawet róży, a co najwyżej stokrotkę w bogato zdobionym wazonie - tyle że bez wody.


50

Warto obejrzeć Tulipanową gorączkę z powodu ciekawego wyboru obsadowego, ładnych zdjęć oraz namacalnego, aktualizującego również wydźwięk powieści napięcia erotycznego.


50

To film, który rozwija się jak tytułowy kwiat. Z pospolitej i banalnej cebuli powstaje znacznie ciekawsza i barwniejsza forma, ale niestety jest ulotna i wkrótce ginie bez śladu.


50

"Tulipanowa gorączka" jest jak szkatułka na sklepowej półce: kusi kunsztownym wykonaniem, ale w środku jest zupełnie pusta.


50

Szekspir przetrawiony przez znamiona współczesnej popkultury. Harlekinowy twór, aspirujący do miana namiętnego melodramatu i tragicznej farsy o „śmiertelnej chorobie roznoszonej drogą płciową”.


50

Przeciętny melodramat z dobrymi kreacjami aktorskimi, ale bez duszy, nawet nie wzruszy.


33

"Tulipanowa gorączka" to film o miłości w czasach inwestycyjnego szaleństwa. Po malarsku piękny, ale poza tym bardzo rozczarowujący dramat kostiumowy.


?

Twórcom udało się odmalować wspaniałe kadry nawiązujące do holenderskich mistrzów pędzla i płótna.


?

"Tulipanowa gorączka" to przewrotna historia o miłości, namiętności i wyrzutach sumienia, która rozgrywa się w ogarniętym kwiatowym szaleństwem Amsterdamie XVII wieku.


Proszę czekać…