Zwierzęta 2017

Tiere 2017

Big 54a55f20 006d 4242 ac62 ce9ab2f3b704
56
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
2
Negatywne
1
  • Polska premiera 14 gru 2018 (2018-12-14)
  • Światowa premiera 13 lut 2017 (2017-02-13)
  • Gatunek Thriller
  • Kraj Austria, Szwajcaria, Polska
  • Reżyseria Grzegorz Zgliński
  • Scenariusz Grzegorz Zgliński, Jörg Kalt
  • Aktorzy Birgit Minichmayr, Philipp Hochmair, Mona Petri

Małżeństwo Nicka i Anny przeżywa właśnie kryzys, dlatego postanowili wyjechać do Szwajcarii. On ma poznać smaki lokalnej kuchni i przenieść kulinarne inspiracje do własnej restauracji, ona chce wykorzystać sześć miesięcy na skończenie pisania książki. Gdy ich samochód zderza się z owcą, para zaczyna doświadczać dziwacznych wizji: żadne z nich nie wie, czy to, czego jest świadkiem, dzieje się tylko we własnej wyobraźni, w wyobraźni partnera, a może jest rzeczywistością?

Recenzje

70

"Zwierzęta" trzymają wysoki poziom – wciągają i napinają, dają radochę z na przemian dusznej i komicznej atmosfery, surrealistycznych zdjęć i dziwnych kątów patrzenia kamery.


70

Nić rzucona przez Zglińskiego łuszczy się i rozwarstwia – niczym korzeń, wtapia się w luźną oś narracji, rozbijając klasyczną fabułę filmową.


70

"Zwierzęta" wydają się najciekawsze nie w momentach, w których zdajemy się dochodzić do sedna, ale właśnie tam, gdzie poszlaki stają się boleśnie niejasne, pozbawiane ogniska skupienia i zmieniają swój bieg.


50

Bardzo dziwny i tajemniczy thriller psychologiczny.


45

W Zwierzętach zabawa formą nie wychodzi i nie daje satysfakcji, bo nic z niej nie wynika. Zagubiony na autostradzie.


30

Ludzkie dylematy giną gdzieś w tle, niejasności migają ku naprzemiennej uciesze i konsternacji tłumu, a filmowy potencjał dogorywa z każdą kolejną sekundą bolesnego nieuzasadnienia i zmordowania.


Proszę czekać…